Ana Sayfa DÜNYA Trump Venezuela Ordusunu Tehdit Etti

Trump Venezuela Ordusunu Tehdit Etti

ABD Başkanı Donald Trump bu kez Venezuela ordusunu açık açık tehdit etti.

3
0
Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump Venezuela Devlet Başkanı Nicolas maduro’yu destekleyen Venezuela ordusuna yönelik ilk defa bu kadar net açıklamalar yaptı.

Daha önce devlet başkanı Nicolas maduro’yu eleştiren ve tehditler savuran Donald Trump bu kez direkt olarak Venezuela ordusunu hedef aldı ve “kendi geleceklerini ve hayatlarını riske atıyorlar.” açıklamalarında bulundu. Amerikan başkanı Donald Trump Venezuela’da ki devlet başkanını destekleyen Venezuela ordu mensupları için üstü kapalı tehditler de bulundu. “kendi geleceklerini Venezuela’nın geleceğin tehlikeye attıklarını söyleyen Trump Küba ordusu tarafından kontrol edilen ve kurulan birisi için Venezuela halkını ve kendilerini riski atıyorlar açıklamalarında bulundu.”

Donald Trump yapmış olduğu açıklamada “Juan Guaido’nun yanında olduklarını ve desteklediklerini söyledi. Artık sadece Venezuela halkını düşündüklerini söyleyen Donald Trump şu ana kadar Nicolas Maduro’nun yanında duran Venezuela ordusunu da ilk defa keskin ifadeler kullanarak tehditlerde bulundu.

“Kendi geleceklerini hayatlarını ve Venezuela’nın geleceğini riske atıyorlar. Küba ordusu tarafından korunan birisi için halkı tehlikeye atıyorlar. Venezuela’nın çok daha yaşanabilir ve barışçıl bir toplum olabilmesi için çalışıyoruz. Ancak maduroya desteklemeyi seçerseniz artık güvenli bir sığınak ve kolay bir çıkış noktası bulamayacaksınız. Venezuela ordusu da her şeyini kaybedecek açıklamalarında bulundu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here