Ana Sayfa DÜNYA Trump Meksika Sınırını Kapatacak

Trump Meksika Sınırını Kapatacak

Trump bu kez Meksika'yı sınırı kapatmakla tehdit etti.

10
0
Paylaş

Skandalları ve aldığı kararlar ile birlikte bütün dünyada gündem olmayı başaran Amerikan başkanı Donald Trump Bu kez de Meksika’ya ABD göçmen akışını durdurabilmek için Meksika sırrını kapatabileceğini söyledi.

“Meksika’ya sürekli olarak bu konuda suçlayan ve göçmen akışını durdurmaları için hiçbir şey yapmadıklarını söyleyen Trump önümüzdeki haftalarda sınırı kapatabileceğini açıkladı. ABD Başkanı Trump’ın en büyük seçim vaatlerinden bir tanesi Meksika üzerinden göç akışını durdurmak ile alakalı politikalardı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalar yapan Trump Demokratik Parti yüzünden dünyanın en zayıf göç kurallarına sahibiz kongrede bu kararı değiştirmek zorundayız. Meksikalı göçmenlerin kendi toprakları üzerinden ABD’ye girişini engellemek için gerekirse sınırı kapatabiliriz. Meksika uzun yıllardır ABD üzerinden servet elde etti ve yasadışı göç derhal durdurulmalı.”

Yasadışı göç bir an önce durdurulmalı yoksa sınırın büyük bir bölümünü gelecek hatta kapatacağım. İfadelerini söyleyen Donald Trump ABD Savunma Bakanlığı tarafından da destek görmüştü. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon önümüzdeki süreçte Meksika sınırında duvar örülmesi için 1 milyar dolar bütçe ayrılması konusunda olumlu oy vermişti.

Gerekli miktarlardaki para toplanırsa Amerika 2019 yılında Meksika sınırına duvar örme işlemlerine başlayacak. Trump uyuşturucu kartelleri ve kara para aklamak isteyenlerin bu sınırı kullanarak yasa dışı gelir elde ettiğini düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here