Ana Sayfa DÜNYA Trump Çekilme Kararından Vazgeçmiyor

Trump Çekilme Kararından Vazgeçmiyor

Trump Suriye’den çekilme konusunda kesin konuştu. Uzunca süredir orada olduklarını söyleyen Trump askerlerin sıcak yuvalarına dönme vakitlerinin geldiğini savundu.

9
0
Paylaş

Yapmış olduğu her açıklama ile gündem olmayı başaran Donald Trump Suriye’den çekilme konusunda ki fikirlerini yeniden aktardı. ABD’li askerlerin uzunca süredir Orta Doğu’da olduklarını söyleyen Trump, “Artık sıcak yuvalarına dönme vakitleri geldi.” Şeklinde bir yorum yaptı.

Askerlerimizin artık Suriye’den evlerine dönme vakti geldi diyen Trump Kuzey Kore lideri ile yapacağı görüşmenin yanı sıra diğer gündemdeki konular ile ilgili de konuştu. Şuanda başkan olmasam savaşın eşiğinde olurduk diyen kendisinin Suriye ve Orta Doğu politikasını son derece başarılı buluyor. Suriye’den çekilme konusunda da kararlı olduğu gözlenen Trump’ın oradaki askerlerimizin dönme vakti geldi. Oraya tekrardan gidebiliriz, istediğimiz an müdahale edebiliriz. Oraya çok yakınız dönmek ve geri çekilmek için şuanda doğru zaman açıklamalarını yaptı.

Venezuela Halkıyla Yan Yanayız

İki hafta önce Venezuela geçici başkanı olarak Juan Guaido’yu tanıdıklarını söyleyen Trump Venezuela halkının yanındayız. Ülkeyi fakir bir hale dönüştüren ve Maduro rejimini tanımıyoruz.

Konuşmasında İran’a da değinen Trump teröre destek veren İran yönetimi ile yüzleşmek zorunda olduklarını söyleyen Trump İran’a karşı yaptırımlara devam edeceğiz. Çin’e yıllarca yüksek orandan ticaret açığı verdik. Bundan sonra gümrük yasası ile her ay milyarlarca dolar para alıyoruz. Trump tekrardan Çin ile bir anlaşma yaparlarsa bu anlaşmanın ABD’nin menfaatleri doğrultusunda olması gerektiğini savundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here