Ana Sayfa DÜNYA Trump Beklenen Açıklamayı Yaptı

Trump Beklenen Açıklamayı Yaptı

Donald Trump, Twitter üzerinden Suriye'de ele geçirilen DAEŞ’li teröristler hakkında açıklama yaptı.

5
0
Paylaş

Donald Trump, Twitter üzerinden Suriye’de ele geçirmiş oldukları DEAŞ’lı teröristlere ilişkin beklenen açıklamayısonunda yaptı.

Trump, Avrupa ülkelerine, Suriye’de ele geçirmiş oldukları DEAŞ’lı teröristleri teslim alarak yargılama çağrısında bulunmuş, aksi halde teröristleri serbest bırakmak zorunda kalacaklarını belirtmişti. Donald Trump, geçtiğimiz günlerde, 24 saat içinde Suriye ile ilgili bir açıklama yapacağını bildirmiş ve bu açıklamanın ne olacağı tüm dünyada merak konusu haline gelmişti.

Beklenen Açıklamayı Twitter’dan Yaptı

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’de ele geçirdikleri DEAŞ’lı teröristlere ilişkin açıklamayı 24 saatte bir açıklama yapacağını belirtmişti. ABD Başkanı Trump’tan beklenen bu önemli açıklama Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile geldi.

Twitter’dan üzerinden yaptığı paylaşımda, İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupalı müttefiklerden Suriye’de yakalanan 800 DEAŞ militanını teslim alarak yargılamasını istediğini belirtirken, DEAŞ terör örgütünün de çökmek üzere olduğunu yazdı. Paylaşımın devamında ise “Hoş olmayan diğer alternatif ise onları serbest bırakmak zorunda kalmak.” ifadelerini kullandı.

DEAŞ’lı teröristlerin Avrupa’ya geçmesini görmek istemediklerini belirten Trump, “Çok şey yaptık, maddi olarak çok paraharcadık. Artık başkalarının da adım atıp yapabildikleri işi yapmanın tam zamanıdır. DEAŞ’ın% 100 yenilmesinden sonra çekiliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Yüzde 100 Zafer Kazandıktan Sonra Geri Çekiliyoruz

Mesajında Avrupa ülkelerine seslenen Trump, DEAŞ’a karşı yüzde 100 zafer kazandıktan sonra çekiliyoruz. Artık diğer ülkelerinde yapabilecekleri şeyler için adım atmalarının tam zamanı olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here