Koronavirüs salgını devam ederken pek çok sektör ekonomik sıkıntı yaşadı, pek çok işveren kepenkleri kapattı. Mevcut çalışanlarını işten çıkaran ya da ücretsiz izne gönderilen çalışanlara rağmen TRT yeni istihdam gerçekleştireceğini duyurdu. ‘Yetenek Sende, İşin TRT’de’ sloganı ile yeni bir istihdam programı oluşturdu. Yetenek programının detaylarında 150 gencin televizyon devi TRT’de iş bulması amaçlanıyor.

Program kapsamında istihdam edilecek olan gençler finans, bilgi teknolojileri, pazarlama ve daha pek çok alanda değerlendirilecek. Yeni mezunları hedef alan program kapsamında ‘TRT Yetenek’ ismi verilen çalışma ile gençler daha önce hiç elde etmedikleri fırsatlarla iş hayatına başlayacaklar. Televizyon ve yayıncılık hayatının duayen isimleri ile çalışma fırsatı bulacak olan gençler okuldan mezun olur olmaz büyük bir kuruluşta işe girmenin avantajlarını yaşayacaklar.

‘TRT Yetenek’ Programının Detayları Neler?

Enerjik, rekabetçi ve hızlı bir yayın hayatına adım atmak isteyen gençler için başlatılan işe alım programının bazı şartları bulunuyor;

2019 2020 akademik yılı içerisinde mezun olacak ve bunu kanıtlayabilecek, 01.01.2017 tarihi itibariyle lisans eğitimlerini tamamlayarak mezuniyet belgesi almış, 01.01.1994 yılı sonrasında doğan kişilerin yayıncılık hayatında kariyer yapmak hedefleri bulunuyorsa başvurmaları öneriliyor.

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Gençlerin istihdamına yönelik gerçekleştirilen başvuru tarihi bugün itibariyle açıldı. 14 Nisan 3 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi için açık bulunacak pozisyon için kariyer.trt.net.tr/yetenek sayfası üzerinden başvurular kabul edilecek.

Başvuru yapan adaylar arasında ‘Genel Yetenek, Yabancı Dil Sınavı, Videolu Mülakat, Grup Çalışması, Kişilik Envanteri, İnsan Kaynakları ve Birim Mülakatı’ yapılacak. 7 aşamalı detaylı bir değerlendirme sürecinden sonra en iyi performans gösteren 150 kişi programa dahil edilecek.

Programa katılmaya hak kazanan adayların ‘TV ve Radyo İçerik, TV ve Radyo Teknik Fonksiyonlar, Bilgi Teknolojileri, Pazarlama Stratejisi, Dijital Strateji, Kurumsal Fonksiyonlar ve Dijital İçerik’ alanlarında istihdam edilmesine karar verildi. Sürece adım atam tüm adaylar internet üzerinden başvuru bilgileri ile sürecin ilerleyişi hakkında bilgi edinebilecekler.