Trafikte olan milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren bir karara imza atıldı. Alınan yeni karar aracı ile yola çıkan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendirirken yapılan açıklamalar oldukça dikkat çekti. Anayasa Mahkemesi Zorunlu trafik sigortasında teminat bedelini etkileyecek çok kritik kararlara imza attı. Zorunlu mali sigorta kapsamında ödenen destekten yoksun kalma tazminatı ile sürekli sakatlık tazminatına ilişkin düzenlemelerin iptalinin gerçekleştiği belirtildi. 

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK YAPILDI!

Trafikte  yer alan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamalar oldukça merak edilirken alınan karar sonrası hem trafik sigortası tazminatlarında artışa neden olması hem de tazminat süreçlerinin de uzatmasından yana şüphe edildi. 

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Anayasa Mahkemesi tarafından iptaline karar verilen zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamında ödenecek destekten yoksun kalma tazminatı sürekli sakatlık tazminatı ve motorlu taşıtın değer kaybı tazminatı dikkat çekti. Trafik noktasında meydana gelen büyük değişikliğin ardından detaylar pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. 

Aynı zamanda hesaplama dayanağından yoksun kalacakları tazminat hesaplarında mahkeme yoluna gidileceği ve süreçlerin uzayacağı konusuna oldukça dikkat çekilirken konunun sonucu mahkeme tarafından alınacak karara bağlanmış durumda. Avukat Adil Baltaş ise konuyla ilgili açıklamasında "Burada iptal kararı ile tazminat kapsamı belirleme sürecinin formüllerden daha çok, AYM eliyle bilirkişi ve özellikle hakimlere bırakıldığını söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.