Ana Sayfa GÜNDEM Trafik Magandası Yakalandı Ceza Kesildi

Trafik Magandası Yakalandı Ceza Kesildi

Servis şoförü makas atarak faciaya neden oldu. ekipler o magandayı yakaladılar.

4
0
Paylaş

Okul servisi sürücüsü, İstanbul Şile yolundayken makas atarak facia yaşanmasına sebep olmuştu. Aranan o sürücü yapılan çalışmalarla yakalandı. Yakalanan bu sürücüye çeşitli suçlar da eklenerek toplam 1.110 TL para cezası verildi.

Şile yolu Çekmeköy mevkii üzerindeyken 28 Şubat Perşembe günü okul servisi sürücüsü olan birisinin okul servisiyle beraber trafiği tehlikeye sokacak olan çeşitli hareketler gerçekleştirmiş olduğu görüldü. Sürücü, okul servisiyle yolda hızlı bir şekilde ilerlerken trafikte yer alan diğer araçlara hiç aldırış etmeden sürekli şerit değiştirme yoluna gitti. Sürücü, trafikte sürekli makas atarak ilerledi. Bir vatandaş ise trafik magandasının bu hareketlerini kameraya kaydetti.

Sürücünün trafikte yapmış olduğu bu hareketlerin sosyal medyaya da düşmesinin üzerine Trafik denetleme Şube Müdürlüğü, aracın ve sürücünün peşine düştü. Polis ekipleri plakadan yola çıkarak kısa süre içerisinde okul servis sürücüsünü tespit etti ve sürücüyü yakaladı.

Trafik magandası olan sürücü Y.Ç.’ye trafiği tehlikeye düşürme suçundan 108 TL, aksine bir işaret yer almadığı süre içerisinde trafiğin aksamasına sebep olacak ya da bozacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmesinden dolayı 1002 TL olmak üzere toplamda 1110 TL para cezası kesildi.

Kesilen cezaların yanı sıra sürücü Y.Ç. ise Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesine göre Deniz – Hava ve Demiryolu ulaşım araçlarını insanların sağlık, hayat ve malvarlığı noktasında tehlikeye düşecek şekilde sevk ve idare etmesinden dolayı 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here