TOKİ'nin Sunduğu İndirim Kampanyasına Rekor Başvuru! 19 Bin 370 Kişi Yararlandı!

Mayıs ve Haziran ayları için TOKİ tarafından sunulan yüzde 20 oranındaki indirim kampanyasının ardından başvuru verileri açıklandı. Rekor başvuru geldiği ve ödenen tasarrufların miktarını yüksek olduğu belirtildi. İşte detaylar..

EMLAK 23.06.2020 - 12:35 23.06.2020 - 12:35

TOKİ tarafından her yıl geleneksel hale gelen konut indirim kampanyasının ardından yapılan değerlendirmeler sonrasında rekor başvurunun yapıldığı belirlendi. Uygun fiyatlı konut ve iş yeri alıcılarının masraflarını azaltmak için bu yıl 6 Mayıs ile 19 Haziran tarihleri arasında bir indirim kampanyası düzenlendi. Düzenlenen bu indirim kampanyasının ardından borcunu peşin olarak kapatmak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 indirim kampanyası sunuldu.

Kampanyadan 12 aydan fazla taksiti bulunan alıcıların yararlanabilecekleri belirtildi. Vatandaşların büyük bir çoğunluğu indirim sürecinden yararlanabilmek için harekete geçtiler. Bunun üzerine bir kısım vatandaşın borçlarını ödedikleri tapusunu aldıkları, bir kısım vatandaşın ise kısmi ödeme yaptığı öğrenildi.

TOKİ’ye Rekor Başvuru Geldi

İndirim kampanyasından yararlanmak ancak bu süreçte borcun tamamını ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlar için kısmi ödeme sistemleri gündeme getirildi. Bu süreçten de 2 bin 188 vatandaşın yararlandığı belirlendi. Borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapılan peşin ödemelerin ardından yine yüzde 20 oranındaki indirim kampanyasından yararlanabileceği belirtildi.

Borcun tamamını ödeyenlerle birlikte kısmi ödemeden yararlanan vatandaşlar içinde toplam 19 bin 370 vatandaşın yararlandığı ortaya çıktı. Rekor başvuru sonrasında vatandaşın TOKİ borçları için yapmış olduğu ödemelerin toplamının ise 1 milyar 165 milyon 274 lira olduğu açıklandı.

isbilgisi.com