TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! - Yükselen konut fiyatları dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini imkansız hale getirirken devreye TOKİ girmişti. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine bağlandıktan sonra alt yapı konut projelerine ağırlık veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ yeni konut projeleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. 2022 yılında 250 bin sosyal konut projesi ile rekor başvuru toplayan TOKİ 2023 yılı için de stokta olan konutlar için yeni satış duyuruları yayımlamaya devam ediyor. 

TOKİ ALT GELİR GRUBU YENİ KONUT PROJESİ EYLÜL 2023 SATIŞ İLANI YAYIMLANDI! 

Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

Başvurusu 4 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olan TOKİ projesi için başvuru şartları ve ödeme planı yayımlandı. TOKİ tarafından yayımlanan ilanda "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ERZURUM İLİ, AŞKALE KANDİLLİ 96 ADET KONUT kapsamında üretilecek 10 adet konut satışa sunulacaktır" denilerek 3+1 konut tipindeki 10 adet konutun kuralı olarak satışa sunulacağı ifade edildi. 

toki ilanı

TOKİ'nin satışa sunduğu proje için başvurular 4 - 8 Eylül 2023 tarihleri arasında Ziraat Bankası Erzurum şubeleri üzerinen yapılabilecek. Başvuru sahipleri arasında kura çekilişi ise 14 Eylül 2023 tarihinde yapılacak. Kurada adı çıkan kişiler ev sahibi olmaya hak kazanacaklar. 

toki fiyatı

TOKİ ERZURUM KONUT PROJESİ 3+1 DAİRE FİYATI KONUT PEŞİNATI VE AYLIK TAKSİT TUTARI NE KADAR, KAÇ TL?

Projede satışa sunulan en ucuz konut fiyatı 972 bin 962 TL olarak açıklanırken en düşük konut peşinatı 243 bin 240 TL ve en düşük aylık taksit tutarı 4 bin 54 TL olarak uygulanacak. Projeye başvuru ücreti ise 2 bin TL olarak uygulanacak. Kurada adı çıkan kişiler ödeme yaparken kurada adı çıkmayan kişilere ise başvuru parası iadesi yapılacak.