TOKİ Sosyal Konut Projeleri birçok vatandaşı ev sahibi yaparken hemen ardından orta gelirliye konut kredisi kampanyasının duyurusu yapıldı. Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren orta gelirliye konut projesi kampanyası hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar arama motorları üzerinden araştırmalarına devam ederken 0,69 faizli konut projesi kampanyası detaylarına haberimizin devamında yer verdik. 

TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

Resmi Gazete'de duyurulan Yeni Konut Finansman Programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile duyurulurken orta gelirli vatandaşlar için oldukça büyük avantajlar sunuyor. Konut fiyatlarının oldukça artmasının ardından vatandaşlar ev sahibi olma hayallerini ertelemek durumunda kalırken milyonları sevindirecek bir haber daha geldi. 

ORTA GELİRLİYE KONUT PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI

Orta gelirli vatandaşlar için düzenlenen yeni kampanya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete üzerinden duyurulurken detaylar merak edildi.  0.69 ile 0.99 faizleri arasında değişkenlik gösteren orta gelirliye konut kredisi kampanyası milyonlarca ev sahibi olmak isteyen vatandaşın dikkatini çekerken detaylar araştırılmaya başlandı. Yeni Evim Konut Finansman programı detayları merak edilirken Türkiye bu proje kapsamında 3 bölgeye ayrıldı. 

1. bölgede İstanbul yer alırken 2. bölgede Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Muğla ve Mersin ve 3. bölgede de sayılan iller dışındaki illere yer verildi. Yeni Evim Konut Finansman programı kapsamında 81 il üzerinden başvuruların gerçekleştirilebileceği duyurusu yapılırken aynı zamanda bu program kapsamında başvuru yapabilmek için kişilerin 18 yaşını geçmiş olmasının yanı sıra başvuran kişinin üzerine ev olmaması gerekiyor. 

EN AZ YÜZDE 10 PEŞİNAT ÖDENECEK

Konut kredisi kampanyası doğrultusunda başvuru yapacak kişilerin yüzde 10 oranında peşinat temin etmesinin gerektiği belirtilirken vatandaşların en az yüzde 10 peşinatın ardından ev sahibi olabileceği ve kampanyadan yararlanabileceği belirtildi. Kredi kampanyası kapsamında çekilecek vade için ise üst limit 15 yıl olarak belirlendi.