Ana Sayfa EKONOMİ TOKİ Konutlarına Talep Çok Fazla

TOKİ Konutlarına Talep Çok Fazla

TOKİ konutlarına 1 ayda 600 bin talep geldi.

11
0
Paylaş

TOKİ 50 bin sosyal Konut Projesi ile birlikte vatandaşları uygun fiyatlarla ev sahibi yapmak için bir adım atmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da ucuz konuta bir ayda 600 bine yakın talep geldiğini duyurdu ve ihtiyacın ve talebin yoğun olduğu şehirlerde ayrı çalışmalar yapacaklarını duyurmuştu.

TOKİ tarafından 67 şehirde 140 proje ile yürütülecek olan ve 50000 yeni sosyal konut yapılacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteklediği projede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 50000 sosyal konut uygulamasının vatandaşlar tarafından çok fazla istendiğini ve yoğun talebin olduğunu aktardı. 1 ayda 600 bine yakın başvuru geldiğini açıklayan Bakan 5 yıl içerisinde 250 bin sosyal konut projelerinin olduğunu aktardı.

Murat Kurum vatandaşlara 2 artı 1 3 artı 1 konutları sunacaklarını kira öder gibi ev sahibi olacaklarını aktardı. Başvuru tamamlandıktan sonra 100 gün içerisinde 10000 konutun ihalesinin yapılacağını söyleyen Murat Kurum 50 bin konut 6 bin 300’ü İstanbul’da yapılacağını ve bu konutların hangi bölgelerde yapılacağını da anlattı.

Başakşehir Kayabaşı, Başakşehir Ayazma, Silivri Alipaşa, Başakkent Hoşdere ve Tuzla Aydınlı’da yapılacak. Ayrıca 43700 konuda diğer şehirlerde inşa edilecek peşinatlar en az yüzde on şeklinde olacak konut fiyatları 240 aya kadar valen dinlendirip kira öder gibi vatandaşa ev sahibi olması konusunda yardımcı olunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here