TOKİ İnşaatında Koronavirüs Karantinası! TOKİ Başkanı Bulut Süreç Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Koronavirüs salgını hız kesmeden devam ederken geçtiğimiz hafta Nevşehir'de bulunan bir TOKİ şantiyesinde çalışan işçilerden bazılarının test sonuçları pozitif çıktı. Bunun üzerine tüm şantiyenin karantina altına alındığı belirtildi. TOKİ Başkanı Ömer Bulut duruma dair önemli açıklamalarda bulundu...

EMLAK 17.04.2020 - 18:43 17.04.2020 - 18:43

Geçtiğimiz haftalarda Nevşehir’de devam eden bir TOKİ inşaatında, belirtiler üzerine yapılan testlerde pek çok işçinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı ortaya çıkmıştı. Belirlenen durum sonrasında, salgının yayılmasını engellemek amacıyla şantiyenin tamamı karantina altına alınmıştı.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Nevşehir’de bulunan şantiyeleri inceledi. Yapmış olduğu incelemenin ardından değerlendirmelerde bulundu. Öncesinde TOKİ’nin kent genelinde yapmayı planladığı yeni çalışmalar ve projeler üzerinde  bir istişarede bulunulduğu da belirtildi.

Şantiyede Karantina Uygulaması Devam Ediyor

TOKİ şantiyelerinde ülke genelinde çalışmalar devam ederken, bundan sonraki süreçte de gerekli tedbirlerle birlikte çalışmaların devam etmesi bekleniyor. TOKİ Başkanı Bulut, ‘Nevşehir’de devam eden şantiyemiz içerisinde yapılan testlerde işçilerimizin bazılarında virüs tespit edilmişti. Virüsün tespit edildiği ilk andan itibaren şantiye karantina altına alındı. İşçilerimizin tamamı bölgede bulunan bir oteldeler ve dışarı çıkmıyorlar. Bizde bugün hem çalışan kardeşlerimizi ziyaret etmek hem de süreç hakkında bilgi almak adına buraya geldik’ dedi.

TOKİ’nin ülke çapında hala aktif şekilde çalışan 297 adet şantiyesinin olduğu belirlendi. Dışarıdan işçi alımlarının yasaklandığı belirtilirken zorunlu durumlar karşısında ise yeni gelen işçinin 14 gün boyunca karantinada tutulduğu belirlendi. Şantiyede tüm güvenlik ve hijyen önlemleri de alınıyor.