Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlıolarak faaliyet sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), özellikle dar gelirli aileleri ev sahibi yapmakla bilinen bir kurum olma niteliğini devam ettiriyor. Koronavirüs salgını Türkiye'de yaygınlaşmadan önce TOKİ tarafında 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi için kura çekimleri yapılıyordu. Son olarak TOKİ İstanbul Başakşehir Yeni Sosyal Konut Projesi'nin kura çekimleri gerçekleştirilmişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan bugün sürpriz bir açıklama geldi. Buna göre; koronavirüs nedeniyle ertelenen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kura çekimleri kaldığı yerden devam edecek.

100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi için 6 ilde kura çekimi yapılamamıştı. Bu kura çekimleri 28 Nisan ile 30 Nisan arasında gerçekleştirilecek. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre Manisa, Denizli, Nevşehir, Yozgat, Isparta ve Konya'da yapılacak kura çekimlerinin ardından talihli vatandaşlar ev sahibi olacaklar.

Kura çekimi programı ile alakalı olarak TOKİ tarafından kamuoyuna ayrıntılı bilgilendirme internet sitesi üzerinden yapılacak.

Ayrıca kura çekimi ile  ev sahibi olan vatandaşlar isimlerini ve TOKİ'den sahip olacakları evin detaylarını e-devlet üzerinden yapılacak sorgulama ile de öğrenebilecekler.

isbilgisi.com