Hem ekonomik faktörlerden hem devam eden çip krizinden hem de ülke yönetimlerinden gelen sıfır karbon hedefi açıklamalarından ötürü son dönemlerde üretimlerinde kısıtlamaların meydana geldiği gözlenen benzinli ve dizel araçlar yerlerini yavaş yavaş elektrikli otomobillere bırakmaya başladı. Gelişen teknolojinin etkisi, değişen tüketici alışkanlıkları ve diğer parametrelerin de varlıkları ile pazar paylarını giderek artıran elektrikli otomobiller, otomotiv sektörünün son dönemlerde birincil gündemini oluşturdu. 

Sektörde giderek sayıları artan elektrikli otomobiller çok konuşulmaya devam edilirken yerli ve doğuştan elektrikli Togg için de geri sayım başladı. 29 Ekim tarihinde açılmış olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretimine başlanmış olan akıllı cihaz için heyecan doruktayken yerli firmadan önemli bir açıklama daha geldi. 

Türkiye’nin ilk yerli ve doğuştan elektrikli otomobilini üretmek amacı ile 2018 yılında yola çıkan ancak kurulduğu ilk günden bu yana amacının otomobil üretmekten çok Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturmak olduğunu ifade eden Togg, bu kapsamda attığı adımlar ve yaptığı iş birlikleri ile dikkatleri üzerine çekti. Geçtiğimiz aylarda uluslararası inovasyon platformu Plug and Play ile de bir iş birliğine imza atan firma, bu kez de bu iş birliğinin kapsamını genişletmek üzere yeni bir adım atıldığını ifade etti. 

TEMMUZ AYINDA DUYURMUŞTU!

toggun-yeni-is-birligi-heyecanlandirdi-uluslararasi-inovasyon-platformu-yerli-firmaya-ovguler- (2)

Birçok farklı sektörde hizmet veren firma ile iş birlikleri yaparak hizmet kapsamını genişleten Togg, temmuz ayında da bir iş birliğine imza atmıştı. Almanya’nın Stuttgart bölgesinde düzenlenmiş olan Startup Autobahn Expo 2022 etkinliğine uluslararası inovasyon platformu Plug and Play ile iş birliği yaptığını açıklayan Togg, bu kapsamda Mobilite Hızlandırma Programı’nın da başlatıldığını ifade etmişti. 

WhatsApp ve Instagram'da silinen mesajlar nasıl geri getirilir? WhatsApp ve Instagram'da silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

AKILLI ŞEHİRLER PROGRAMI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI!

Startup Autobahn’a üyeliği gerçekleştirilmiş olan Togg, Plug and Play ile yapmış olduğu iş birliğinin kapsamını genişlettiğini ifade etti. Farklı platformlara taşınmış olan iş birliği kapsamında Togg’un “Akıllı Şehirler” programının Türkiye kurucu üyesi olduğu öğrenildi. 

Togg ile yaptıkları iş birliğinden mutlu olduklarını belirten Plug and Play kurucusu Saeed Amidi, Togg’un vizyoner görüşünün oldukça heyecan verici olduğunu ifade etti.