Son dönemlerde ortaya çıkan dolandırıcılık olaylarının ardından Ticaret Bakanlığı’ndan vatandaşlara yeni bir uyarı yapıldı. Sosyal medyada kredi kartı aidatlarının geri ödeneceğine dair çeşitli haberler gündeme gelmeye başladı. Bazı vatandaşların bu süreçte sahtekarlar tarafından dolandırıldıkları ortaya çıktı. Konu hakkında yapılan şikayetler artmaya başlayın yetkililerden uyarı yapıldı.

Kredi Kartı Dolandırıcılığına Karşı Uyarı Yapıldı

Ticaret Bakanlığı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarda, bazı hesapların kurumların hesaplarını birebir taklit ettikleri belirlendi. Bu süreçte e Devlet olmak üzere pek çok kurumun logolarının da kullanılarak dolandırıcılığa alet edildiği ortaya çıktı.

Kredi kartı kullanan binlerce vatandaş hedef alınarak, kredi kartı kullanımlarının ardından bankalar tarafından alınan kart aidat ücretlerinin ödeneceğini ifade eden çeşitli paylaşımlar yapılıyor. Bu paylaşımlara itibar eden pek çok vatandaşın çeşitli şekillerde dolandırıldıkları tespit edildi. Ticaret Bakanlığı oluşan kafa karışıklığına son noktayı koydu.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalar çerçevesinde e devlet üzerinden kredi kartı aidatlarının ödenmesine ilişkin bir çalışma olmadığı belirtildi. Yapılan açıklamada, ‘Yapılan düzenleme gereği kredi kartlarından çeşitli miktarlarda kart aidat ücreti alınabilmektedir. Resmi kurumların ismini ve logosunu kullanan hesapların, kredi kartlarının aidat ücretlerini iade ettiğine dair bazı bilgiler etrafta dolanmaya başladı. Vatandaşlarımızdan bu tür hesaplara itibar etmemesini istiyoruz. Kart aidat ücretlerinin iadesi yapılan görüşmeler sonrasında sadece ilgili banka tarafından müşterilerine yapılmaktadır’ dedi.