Ana Sayfa EKONOMİ Ticaret Bakanlığı Hallerde Denetim Yaptı

Ticaret Bakanlığı Hallerde Denetim Yaptı

9
0
Paylaş

Ticaret Bakanlığı sebze ve meyve fiyatlarındaki fahiş artışından dolayı İstanbul ve Ankara’nın da olduğu 5 şehirde eş zamanlı hal denetimi yaptı. Normalin üzerinde satış yapan kişiler hakkında idari işlem başlatıldı. Gıda fiyatlarındaki artışın ardından bakanlık harekete geçti. Başta marketler pazar yerleri ve toptancılar olmak üzere çeşitli ürünlerde arz talep dengesinin çok daha üzerinde fiyat veren yerlere cezalar kesildi. Bakanlık 5 ilde sebze meyve hallerinde eş zamanlı olarak operasyon yaptı.

Ticaret Bakanlığı 5 şehirde eş zamanlı bir şekilde yapılan denetimler ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Maliyeti ve döviz kuru artışının ardından fiyat değişimlerinin etkilenmemesi adına böyle bir denetimin yapıldığını söyledi. Yüksek fiyat belirleyerek halkı yanıltan kişilere ise cezalar kesildi hal denetimlerinde sebze meyve fiyatları denetlendi. Bakanlık yapmış olduğu denetlemeler sonucunda normalin üzerindeki fiyat artışları ile ilgili idari işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

Denetimler 81 İlde Devam Edecek

Bakanlığın yapmış olduğu bir diğer açıklama ise son derece önemliydi. Sebze meyve fiyatlarındaki aşırı fiyat oluşumlarına karşı 81 ilde bütün denetimler yapılacak.

Sadece 5 il ile sınırlı kalmayacak ve önümüzdeki günlerde tüm şehirlere yayılarak denetimlerin sayısı artırılacak. Ayrıca denetimlerin sadece haller için geçerli olmadığını da söylemekte yarar var. Pazar ve marketlere de sıkı denetimler gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here