THY'nin Haziran Ayı İç Hat Ve Dış Hat Uçuş Planı Açıklandı! THY Hangi Merkezlere Sefer Düzenleyecek?

Türkiye'nin milli havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları'nın Haziran ayına ait içi ve dış hatlara yapılacak seferlerle alakalı uçuş planı açıklandı. Koronavirüs sebebiyle bir süredir aksamalar yaşanan seferlerde büyük bir hareketlilik başlıyor. THY Türkiye'den dünyanın dört bir yanına seferlere başlıyor.

İŞ DÜNYASI 12.06.2020 - 11:44 12.06.2020 - 11:44

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Haziran ayı iç ve dış hat seferlerine dair uçuş planı açıklandı. THY'nin resmi internet sitesinden duyurulan planlamaya göre Türkiye'de iç hat seferlerinde eksiksiz bir planlama yapılırken dış hat seferlerinde ise çok sayıda ülkeye uçuş gerçekleştirileceği duyuruldu.

ESNEK SEYAHAT İMKANI DÖNEMİ

THY'nin yaptığı açıklamaya göre normalleşme döneminde esnek seyahat imkanları ile yolculara hizmet verileceği belirtildi. Buna göre THY'nin dış hat seferlerinde sağlıklı ve güvenli uçuş yapılabilmesi için diğer ülkelerle de görüşülerek planlama yapıldı. Ayrıca yine THY tarafından verilen bilgiye göre 20 Haziran'a kadar alınacak biletler 31 Aralık 2021'e kadar başka bir uçuşla değişitirilebilecek veya biletler açığa alınabilecek.

İÇ HAT UÇUŞ PLANI

Haziran ayı uçuş planını paylaşan THY'nin verdiği bilgilere göre Adana,İzmir, Bodrum, Dalaman, Trabzon, Ankara ve Antalya ile İstanbul arasında günde 3 uçuş gerçekleştirilecek. Alanya, Amasya, Şırnak, ve Isparta ile İstanbul arasında haftada 4 uçuş yapılacak. Hatay ve Kahramanmaraş ile İstanbul arasında da her gün bir uçuş gerçekleştirilecek.

DIŞ HAT UÇUŞ PLANI

Dış hat seferleri hakkında da bilgi veren THY 19 Haziran'dan itibaren Chicago ve Washington'a haftada 3 uçuş, 24 Haziran'dan itibaren Los Angeles'e haftada 3 uçuş, 22 Haziran'dan itibaren Miami'ye haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. 19 Haziran'da Çin'e ilk seferini yapacak olan THY, 24 Haziran'da da Güney Kore ve Japonya'ya sefer düzenleyecek.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@