THY'den 19 Mayıs'ta Tarihi Sefer! İsme Özel, Ücretsiz 19 Mayıs Hatıra Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle tarihi bir uçuş gerçekleştirecek. THY tarafından bu özel uçuş için hatıra bilet uygulaması başlatıldı. THY 19 Mayıs uçuşu nedir? THY 19 Mayıs hatıra bileti nasıl alınır?

GÜNDEM 17.05.2020 - 09:32 17.05.2020 - 09:32

Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için izel bir uçuş gerçekleştirileceğini duyurdu. Buna göre; Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun'a yaptığı seyahatteki rotası THY'nin tarihi uçuşuna ilham verdi.

THY tarafından yapılan açıklamaya göre, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları 101 yıl önce milli mücadeleyi başlatmak için deniz yoluyla İstanbul'dan Samsun'a gitmeleri ile alakalı olarak tarihi bir uçuş gerçekleştirilecek. 19 Mayıs 2020'de İstanbul'dan Samsun'a düzenlenecek sefer ile 101 yıl öncesinin hatırasının unutulmadığı gösterilecek.

THY tarafından 19 Mayıs 2020'de İstanbul'dan Samsun'a TK1919 sefer sayısı ile bir uçuş gerçekleştirilecek. Uçuş saati olarak ise 12:00 bildirildi.

THY'nin vatandaşlara 19 Mayıs sürprizi sadece özel bir uçuşla sınırlıkalmadı. Türkiye'nin lider uçuş firması 19 Mayıs'taki tarihi uçuş ile alakalı olarak hatıra bilet uygulaması başlattı. İsteyen vatandaşlar herhangi bir ücret ödemeden isimlerine özel hatıra biletlerini internet ortamında alabilecekler.

THY 19 MAYIS HATIRA BİLETİ NASIL ALINIR?

THY'nin 19 Mayıs tarihi uçuşuna dair başlattığı hatıra bilet uygulaması vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Buna göre www.tarihiyolculuk.com adresinden herkes hatıra biletlerini oluşturup dijital ortamda elde edebiliyorlar. Ad ve soyad formu doldurulunca isme özel hatıra biletler oluşturuluyor.

Çok sayıda vatandaş hatıra biletlerini THY'nin uygulaması ile oluşturup sosyal medyada paylaşmaya başladılar. Tarihi uöçuşla alakalı olarak hatıra biletler sosyal medyda #TK1919 ve #TarihiYolculuk etiketleriyle paylaşılıyor.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@