Türk Hava Yolları (THY) dünyanın önde gelen hava yolu şirketlerinden birisi haline geldi. Türkiye'nin en önemli şirketlerinin başında gelen dev hava yolu şirketi yeni yatırımları ile de ses getirmeye hazırlanıyor.

THY YENİ KARGO ŞİRKETİ KURUYOR!

Türk Hava Yolları tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen KAP bildirimine göre THY bünyesinde yeni bir hava kargo şirketinin kurulacağı açıklandı. Yeni kargo şirketi yüzde 100 THY iştiraki olacak. Herhangi bir kişi veya kurum ile ortak bir çalışma yapılmayacak.

THY'nin KAP bildiriminde şu ifadeler kullanıldı:

“Kargo operasyonlarına olan ilginin artması nedeniyle yönetim kurulumuz tarafından yeni bir hava kargo şirketi kurulmasına karar verilmiştir. Yeni ürün geliştirme ve dikey entegrasyon gibi stratejilerin geliştirilmesi konusunda hızlı adımlar atıldığı gibi Turkish Cargo'nun benzersiz rekabet avantajlarından yararlanarak sektörün üst düzey oyuncuları arasındaki yerimizi korumak için bu karar verilmiştir. Gelecekte yurt dışı ortaklar için de ayrı bir platform olarak değerlendirdiğimiz yüzde 100 THY iştiraki olan yeni kargo şirketi kısa süre içerisinde kurulacaktır.”

PERSONEL ALIMI YAPILACAK MI?

THY'nin yeni bir hava kargo şirketi kurma kararını almasının ardından bu şirkete personel alımı ile alakalı bilgiler şimdiden merak edilmeye başlandı. Büyük potansiyelli birşirket olması beklenen yeni hava kargo şirketinde binlerce personelin çalışacağı düşünülüyor. Bu personellerin işe alım süreçlerinin ne zaman başlayacağı konusunda ise THY resmi açıklamalarda bilgi verecek.

isbilgisi.com