İŞKUR TYP başvuru şartları nelerdir? İŞKUR TYP başvuru şartları nelerdir?

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından deprem bölgesine yardımlar gönderen kurumlardan biri olan Türk Hava Yolları yaptıkları son açıklama ile birlikte depremzede ailelere iş imkanı sağlamak adına personel alımları da yapacaklarını açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından Türk Hava Yolları'na işçi ve kabin memuru alımlarının yapılacağının öğrenilmesi ile birlikte kişilere gerekli olan tüm şartların da verileceği öğrenildi. Özellikle de gerekli olan eğitim gibi şartların tamamının karşılanması ile birlikte kişilere bu noktada kolaylık sağlanabileceği ifade edildi. 

TÜRK HAVA YOLLARI 1000 PERSONEL ALACAK! 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, yapılacak olan personel alımları hakkında 1000 aileden birer kişiyi işe alacaklarını ifade etti. Alımların gerçekleştirileceğinin bilgisinin gelmesinin ardından da AFAD'ın düzenlediği kampanyada 2 milyar liralık katkının da sunulacağı da öğrenildi. 

Türkiye'nin yaşadığı zor durumlar için desteklerini  Türk Hava Yolları tarafından vermeye devam edeceklerinin açıklanmasının yanı sıra depremden etkilenen 10 ilde hem 1000 konut yapılacağı hem de 1000 aileden birer kişiye iş imkanı da tanınacağı öğrenilmiş oldu. 

ŞARTLAR BELİRLENİYOR! 

Konuya dair en çok merak edilen konulardan biri de depremzede vatandaşların kabin memuru olarak işe girmeleri için herhangi bir şartı sağlayıp sağlamadıkları oldu. Bu konuya da açıklık getiren Bolat, “Türk Hava Yolları olarak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD koordinasyonunda deprem bölgesinde 1000 konutluk Türk Hava Yolları Mahallesi projesi için çalışmalara devam ediyoruz. 75 milyon dolarlık bu bağışımızın yanında yeni bir proje müjdesi vermek istiyorum. Deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve İştirak şirketlerinde iş imkanı sunacağız. Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz. Kabin memurluğuna alacağımız arkadaşlarımıza da üç ay İngilizce eğitimini ücretsiz vererek, pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunun gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz" şeklinde yaptığı açıklama ile birlikte vatandaşların iş imkanı elde etmeleri için eğitim de verileceği öğrenildi. 

Konuya dair yapılan bu açıklamaların yanı sıra önümüzdeki süreçte ilanın da yakın bir zamanda yayımlanacağı öğrenildi.