Ana Sayfa DÜNYA Terörist 50 Cinayetten Yargılanacak

Terörist 50 Cinayetten Yargılanacak

Brenton Tarrant yarın mahkemeye çıkacak.

7
0
Paylaş

Yeni Zelanda’da 2 Camiye terör saldırısı yapan katliamcı terörist 50 ayrı cinayetten 39 gün cinayete teşebbüs etmekten yargı karşısına çıkacak. Yeni Zelanda’da bulunan 2 camide 50 kişiyi katleden terörist yarın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni Zelanda’da Christchurch kentindeki Nur ve Linwood bölgesindeki camilerde 50 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırısını gerçekleştiren Brenton Tarrant’ın 50 ayrı cinayetin 39 cinayete teşebbüsten yargılanacağı duyuruldu. 5 Nisan Cuma günü terörist yargı karşısına çıkacak. Bütün dünyayı yasa boğan terörist ülkenin en yüksek güvenlikli tek kişilik ücretini tutan bir hapishanede kalıyor terörist yarınki duruşmaya kamera bağlantısı ile katılacak.

Christchurch Yüksek Mahkemesinde görülecek davanın oldukça kısa sürmesi bekleniyor. Ayrıca mahkemede herhangi bir savunma ile kararda alınmayacak. Terörist ise daha önce avukat istemediğini talep etmişti. Terörist Ayrıca istemediği soruların sorulmasını ve varsa idari prosedürlerin görüşülmesi gündeme gelmesini istiyor.

Duruşmaya medya mensupları da katılacak ancak ses görüntü ya da fotoğraf çekilmesi yasak. 12 Medya kuruluşunun bu konuda başvurusu reddedildi. 15 Mart Cuma günü yapılan terör saldırısında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 50 kişi hayatını kaybetmiş 50 Vatandaş da yaralanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here