Ana Sayfa GÜNDEM Terör Örgütü Elemanları İzmir’de Gözaltına Alındı

Terör Örgütü Elemanları İzmir’de Gözaltına Alındı

İzmir merkezli baskında 12 deaş üyesi gözaltına alındı. Bolu ve Isparta da baskınlar yapıldı.

32
0
Paylaş

Terör örgütü deaş’e yönelik operasyonlar devam ediyor. Türkiye genelinde terör örgütüne yönelik baskınlar 3 ilde yoğunlaştı. İzmir merkezli yapılan terör örgütüne baskınlarda 12 zanlı gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada terör örgütü üyesi olduğu iddia edilen 12 kişi için yakalama kararı çıkartılmıştı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri İzmir merkez olmak üzere Isparta ve Bolu’da da eş zamanlı operasyonlar düzenleyerek toplamda 12 zanlıyı gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde ekipler arama gerçekleştirdi. daeş’in simgelerinin ve bez parçalarını olduğu çok sayıda yasalar yasaklanmış yayında ele geçirildi. Ayrıca pek çok dijital veriye incelenmek üzere el konuldu.

Gözaltına alınan 12 kişi DAEŞ’e eleman temin ettikleri ve finansal destek sağladıkları öğrenildi. Güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonda Suriye’de dağıtılan örgüt mensuplarının Türkiye’ye geldiği ve burada organizasyon halinde olduğu öğrenildi. Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçmeyi başaran 12 kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı kapsamında çok sayıda ilde terör örgütü deaş yönelik operasyonlar devam ediyor. Teknik ve fiziki takibin ardından İzmir Isparta ve Bolu’da düzenlenen operasyonlarla birlikte terör örgütüne finansal ve eleman desteği sağlayan 12 kişi gözaltına alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here