Ana Sayfa GÜNDEM Teneşirde Ölen Bebek Çp 51 Koduyla Gömüldü

Teneşirde Ölen Bebek Çp 51 Koduyla Gömüldü

Teneşirde soğuktan vefat eden bebek defnedildi. Mezar tahtasına “Çp 51” kod adı verildi.

9
0
Paylaş

Antalya’da bir caminin bahçesine bırakılan ve teneşirde soğuktan vefat eden bebeği, 3 tane belediye görevlisi Çp 51 koduyla beraber kimsesizler mezarlığına gömdü.

Erkek bebek, Antalya’da bırakılmış olduğu caminin bahçesinde teneşirde soğuktan vefat etti. Soğuktan vefat eden bebeği 3 tane belediye görevlisi kimsesizler mezarlığına gömdü. Yapılan değerlendirmeler sonucunda bebeğin 5 aylık olduğu tespit edildi. Bebeğin mezarının başına dikilen tahtaya ise “Çp 51” kod adı verildi.

9 Şubat 2019 Cuma günü, Konyaaltı ilçesinde Arapsuyu Merkez Cami’sinin müezzini, sabah namazından sonra üzerinde ölülerin yıkandığı tahta olan teneşirin örtüsünü fark etti. Müezzin bu örtünün altında ise bebek olduğunu fark etti. Bebeği gören müezzin hemen polis ve sağlık ekiplerini durumdan haberdar etti. Sağlık ekibi ihbarla beraber olay yerine intikal etti. Erkek bebeğin değerlendirmeler sonucunda 5 aylık olduğu öğrenildi. Bebeğin ağzından kan geldiği ve bulunduğu saatten yaklaşık 6 saat önce öldüğü tespit edildi. Caminin güvenlik kamerası kayıtları ise bırakan kişileri öğrenebilmek için inceleme altına alındı. Bebeğin cansız bedeninin incelenebilmesi için ise Adli Tıp Kurumu’nun morguna götürüldü. Yapılmış olan ön otopsiyle beraber bebeğin teneşire ilk bırakıldığı zaman yaşadığı ve ilerleyen saatlerde soğuktan öldüğü anlaşıldı. Bebeğin cenazesi adli tıpta toplam 15 gün bekletildikten sonra kimsesizler mezarlığına gömüdü. Polisler bebeği bırakan kişileri bulabilmek için çalışmalara devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here