Ana Sayfa TEKNOLOJİ Telefonlar Artık SIM Karta Gerek Duymayacak

Telefonlar Artık SIM Karta Gerek Duymayacak

Cep telefonları artık sim kart olmadan çalışacak.

9
0
Paylaş

Cep telefonları için bir dönem kapanıyor. Mini Micro Nano derken sim kartlar iyice ufalmıştı. Yeni gelecek teknoloji sayesinde artık sim kartlar tamamen yok olacak. Mobil iletişim de fiziksel sim karta gerek duyulmayacak.

E-sim teknolojisi için Türkiye’de çalışmalar başladı. Cep telefonu kullanabilmek için olmazsa olmaz olaylardan bir tanesi de sim kartı Türkiye’nin çalışmalar başlattığı ve sim kartın tamamen yok olacağı duyuruldu. Standart Mini Micro ya da farklı sim kartları artık ihtiyaç olmayacak. E-sim teknolojisi sayesinde cep telefonları fiziksel bir sim kart olmadan hizmet verebilecek.

IPhone geçen yıl bazı modellerinde e-sim teknolojisinin akıllı cihazlara yerleştirmeyi başarmıştı. Yeni gelecek hizmet sayesinde fiziksel bir kat bulunmamasına rağmen SIM kart çalışacak. Türkiye’de yapılan çalışmaların ise başladığını duyuran Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan uzaktan müdahale yöntemi ile abonelik almak ve e-sim teknolojisini kullanmak mümkün olacak. E-sim teknolojisi tüm dünyada kullanılıyor ve Türkiye’de kullanılmaya başlayacak.

Dünya genelinde e-sim desteği veren 24 ülkeden 46’sın da operatörler bulunuyor. Bu teknoloji şu anda Amerika İngiltere Kanada Almanya İspanya başta olmak üzere Norveç Polonya Katar Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde de kullanılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here