Ana Sayfa EKONOMİ Telefon Alırken Tüketici Bunları İstiyor

Telefon Alırken Tüketici Bunları İstiyor

Telefon teknolojisinin ileri boyuta atlayarak katlanabilir telefon modelleri çıksa da tüketici ekonomik telefonlara yöneliyor.

4
0
Paylaş

Katlanabilir telefonların ortaya çıkmasıyla beraber akıllı telefonlar sektöründe yeni bir dönemin de ortaya çıktığı görülüyor. Fakat her ne kadar katlanabilir telefonlar ortaya çıkmış olsa da kullanıcıların telefon alacakları noktada özellikle dikkat ettiği bazı özellikler bulunmaktadır.

Katlanabilir cihazlarla beraber akıllı telefonlarda da yeni bir form arayışına girildi. Özellikle Samsung ve Huawei başta olmak üzere telefon üreticileri de katlanabilir olan modellerini sırayla duyurdu.

Katlanabilir telefonlar tablet ile akıllı telefon deneyimini tek bir cihazda buluşturuyor. Katlanabilir telefonların her ne kadar fiyatları yüksek olsa da tüketiciler arasında yeni bir trend olacak gibi duruyor. Teknoloji odaklı olan araştırma kuruluşu Morning Consult’un yapmış olduğu araştırmalara göre kullanıcılar bir cihazın özellikle pil ömrüne dikkat ediyorlar.

Yapılan açıklamalara bakıldığı zaman akıllı telefon kullanıcılarının %95’lik bölümü cihazlarda pil ömrüne dikkat ediyor. Akıllı telefonlarda önem sırasına bakıldığı zaman diğer önemli olan noktanın ise kolay bir kullanıma sahip olması yer almaktadır. Sırada %90’lık bir bölüm ise depolamanın önemli olduğunu, %88’lik bir bölüm dayanıklılığın ve %86’lık olan bölümü ise kamera kalitesi olduğu görülmektedir.

Kısacası akıllı telefon kullanıcıları cihaz alacakları noktada sırasıyla pil ömrü, kolay kullanım, depolama, dayanıklılık ve kamera kalitesi gibi etkenlere dikkat ediyor. Kullanıcıların en az ilgilendiği nokta ise AR ve VR desteğidir. Aynı zamanda ebeveyn kontrolü araçlarıyla da ilgilenilmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here