Türkiye'de işsiz vatandaşların sayısı her geçen gün artıyor. Hayat pahalılığı ile geçinmenin oldukça zorlaştığı bugünlerde işsiz vatandaşlar yeni bir iş bularak biraz olsun gün yüzü görmek istiyorlar. Bu nedenle yayınlanan iş ilanlarına çok büyük bir talep gösteriliyor. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında işe girmek isteyen vatandaşlar bilanları bu yönde detaylıca araştıtıyorlar.

Kamu kurum ve kuruluşu olarak son iş ilanı ise Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yayınlandı. Bu ilana göre 60 sürekli işçi alımı yapılacak. TCDD bünyesinde görevlendirilecek olan bu sürekli işçi adayları başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapabilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Görevini yapmaya engel teşkil edecek fiziksel veya ruhsal bir rahatsızlığı bulunmamak

-Askerlik ile ilişiği olmamak

-Meslek liselerinin Makine, Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Mekatronik, Elektrik, Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi bölümlerinin birisinden mezun olmak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli maaşı alıyor olmamak

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İŞKUR tarafından yapılan bilgilendirmeye göre TCDD 60 sürekli işçi alımı başvuruları 28 Aralık 2020'de başlayacak. Adaylar bu tarihte itibaren İŞKUR üzerinden başvurularını yapabilecekler. Başvurular 1 Ocak 2021 günü mesai saati sonunda sona erecek. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecek.

isbilgisi.com