Sene sonuna doğru yaklaşıldıkça hemen hemen bütün kamu kurum ve kuruluşlarında personel alımı ilanları gelmeye başladı. Yeni döneme eksiksiz bir kadro ile başlamak isteyen devlet kurumları, eksik kadro tespiti yaparak ilgili kadroların bir an önce yeni personeller ile dolması amacı ile ilanlarını yayınladı. Son personel alımı ilanı ise Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan geldi. 

2023 yılına girmeden önce eksik kadrolarını tespit eden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, farklı şehirlerde personel istihdamının yapılacağını bildirdi. İlanını Türkiye İş Kurumları aracılığı ile yayınlamış olan kamu kurumu, ayrıntıları adaylar ile paylaştı. 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI PERSONEL ALIMI İLANI 2022

tcdd-personel-alimi-ilanini-yayinladi-farkli-illere-toplamda-8-personel-alinacak-kpss-sarti-va

Sene bitmeden eksik kadrolarını tespit eden kamu kurumlarından birisi de Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları oldu. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile ilgili alım ilanını yayınlayan kamu kurumu, tek unvan için personel istihdamı yapılacağını bildirdi. Toplamda 8 kişinin kurum bünyesine dahil edileceğini belirten TCDD, ilgili kadrolara Türkiye’nin dört bir yanından başvuru yapılabileceğine dikkat çekti. Teşkil işçisi olarak istihdam edilecek olan personellerin görevlendirilecekleri bölgeler, şu şekilde sıralandı:

KPSS şartı yok! İŞKUR en az ilkokul mezunu 24 bin 884 personel alımı yapacak! KPSS şartı yok! İŞKUR en az ilkokul mezunu 24 bin 884 personel alımı yapacak!
  • İstanbul TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü: 1 kişi
  • Tekirdağ TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü: 1 kişi
  • Kars TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü: 1 kişi
  • Elazığ TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü: 2 kişi
  • Diyarbakır TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü: 1 kişi
  • Bitlis TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü: 1 kişi
  • Gaziantep TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü: 1 kişi

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Personel istihdam sürecinde adayların sınava tabi tutulacaklarını belirten Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, adayların en az önlisans mezunu olması gerektiğini ifade etti. KPSS’nin ilgili puan türünden en az 60 puan alınmış olması gerektiğini ifade eden TCDD, başvuru sahibinin 36 yaşını aşmamış olması gerektiğinin de altını çizdi. Başvuru sürecinin 28 Kasım tarihine kadar devam edeceğini belirten kamu kurumu, ALO 170 numaralı hat üzerinden veya İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılabileceğini bildirdi.