TBMM Genel Kurulu milletvekillerinin yumruk yumruğa kavgalarına şahitlik etti. AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri karşılıklı açıklamalar sonrasında gerginleşen ortamın ardından birbirlerine saldırdılar. Milletvekilleri birbirlerini yumruklamaya çalışırken sakinleşmeyen ortam nedeniyle Genel Kurul oturumuna zorunlu ara verildi.

MİLLETVEKİLLERİ YUMRUK YUMRUĞA KAVGA ETTİ

TBMM'de yaşanan kavganın neden çıktığı ise tutanaklara yansıdı. CHP Milletbekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çözüm süreci ve geçmişteki ortadoğu politikasını eleştirmesi üzerine AK Parti'den Cahit Özkan söz alarak cevap verdi. Karşılıklı sataşmayla devam eden tartışmaya başta AK Parti izmirMilletvekili Alpay Özalan olmak üzere çok sayıda milletvekili de karıştı.

Çıkan arbedede AK Partli ve CHP'li milletvekilleri birbirlerine yumruk sallamaya başladılar. Araya diğer parti milletvekillerinin girmeye çalışması da ortamdaki gerginliği daha da arttırdı. Yaşanan arbedede bazı milletvekillerinin darbe aldıkları görüldü. Bu sırada TBMM TV'de yayını kesti.

OTURUMA ZORUNLU ARA VERİLDİ!

Yaşanan bu kavga nedeniyle TBMM Genel Kurulu'na 10 dakika zorunlu ara verildi. Verilen arada da milletvekilleri arasında itişmeler yaşandı. Ardından tarafların sakinleşmesi ile TBMM Genel Kurulu'nda oturum açılarak görüşmelere devam edildi.

isbilgisi.com