KYK kredi borçları son dönemlerin en çok konuşulan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Yaklaşık 5 milyon KYK borçlusu vatandaş borçlarına yapılandırma uygulanaca olmasından dolayı biraz olsun rahatladı. En azından ciddi bir faiz yükünden kurtulacak olan vatandaşlar yasal takip süreçlerinin işlemesini de yapılandırma ile durdurmuş olacaklar. Ancak yine debüyük bir miktar tutan KYK borçları vatandaşların belini bükmeye devam edecek.

KYK BORÇLARININ SİLİNMESİ İÇİN GÖRÜŞME YAPILACAK!

KYK borçlusu vatandaşların yaşadıkları zor durum ile alakalı olarak CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Son dakika açıklaması ile KYK borçlusu vatandaşlara umut veren Kemal Kılıçdaroğlu, “KYK borçlarının vatandaşlarımızın boynunda demokles kılıcı gibi sallanmasına artık bir son verilmeli. Partimizin yetkili birimleri talimat verdim. KYK borçlarının tamamen silinmesine yönelik detaylı bir çalışma yapacaklar. Bu çalışma sonuçlandığında AK Parti ve MHP ile de görüşme talep edeceğiz. Yapacağımız görüşmede gerekçeleri ve ekonomik tabloyu ortaya koyarak KYK borçlarının silinmesine destek olmalarını isteyeceğiz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 15.000 öğrenciye burs verdiğini açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Öğrenciye destek senet imzalatıp kredi vermekle olmaz. Burs vereceksin, al kardeşim sen maddi sorununu düşünme diyeceksin. Gençlerimiz zadece iyi bir eğitim almakla, kendilerini geliştirmekle, dünya gençleri ile rekabet etmekle zaman harcayacaklar. Okul bitince bu krediyi nasıl geri ödeyeceğim diye düşünmeyecekler.” ifadelerini kullandı.

GENÇLER İŞSİZ NASIL KREDİ BORCU ÖDESİN!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kredi ödeyenlerin “biz ödedik onlar da ödesin” eleştirilerine de değinerek, “Bu eleştiri büyük bir haksızlık içeriyor. Kredi borcunu ödeyen arkadaşımızın maddi durumu iyidir. Gençlerimiz işsiz, iş bulan da asgari ücretle çalışıyor bırakın kredi ödemeyi ay sonunu bile getiremiyor. Nasıl bu krediyi ödeyeceksin diyebiliriz. Burs vermiyor tefecilik yapıyoruz. Sosyal devlet düşük gelirli vatandaşın yanında olduğunda sosyal devlettir. Türkiye sosyal devlet midir? Bunu sorgulayacak olan kredisi ödeyemeyen, iş bulamayan insanımızdır.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com