Tatilcilere Sevindiren Haber: Her Şey Dahil Tatil İçin Sınırlama Yok!

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken otellerin açılması ve turizm sektörünün açılması bekleniyor. Bu noktada her şey dahil uygulaması tartışmalara neden olmuştu. Tatilcileri sevindiren haber geldi.

GÜNDEM 16.05.2020 - 13:51 16.05.2020 - 13:51

Turizm seonunun açılmasına çok az bir zaman kalmışken nasıl bir düzenleme yapılacağı merak konusu oldu. Tatilciler için oteller çeşitli önlemler almaya başladılar. Bu önlemler arasında sosyal mesafe ve çeşitli kısıtlamalarda var. Bununla birlikte 2020 yılında salgın öncesinde beklenti çok yüksekken yaşanan kötü olaylar ve pandemi sonucunda beklenti sıfıra indi.

Turizmciler bundan sonraki süreci tahmin edemedikleri için genellikle yorum yapmaktan kaçınıyorlar. Bu süreç içerisinde salgının tüm dünya turizmini etkilediği de biliniyor. Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte turizmin bu durumda nasıl bir ilerleme kaydedeceği merak konusu olmuştu. Şimdilerde alınan önlemler yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı. Pek çok turist tatil öncesinde her şey dahil sisteminin gidişatını merak etmeye başladılar. Bu konuda yetkililer rahatlatan açıklamalar yaptılar.

Her Şey Dahil Sistemi Aynı Şekilde Devam Edecek

Program çerçevesinde düşünüldüğü zaman her şey dahil uygulamalarının salgın döneminde kısıtlanmayacağı ve aynı şekilde devam edeceği belirtildi. Yine sistem içerisinde sabah öğlen ve akşam olmak üzere açık büfe sistemi bulunacak. Bu durumda sadece açık büfelerin cam ekan ile kaplanarak virüslere karşı korunması amaçlanıyor.

Oteller hizmet ağını ve kalitesini düşürmeyecek. Vatandaşlar tatilden daha önceki dönemlerde almış oldukları verimi almaya devam edecekler. Bu süreçte gerekli hijyen kurallarının uygulanması için çalışmalar devam edecek. Yüksek standartlı olan otellerde de işleyiş devam edecek. Verilen hizmet dahilinde temizliğe ve sosyal mesafeye dikkat edilecek.

Türkiye’nin her şey dahil konseptini en iyi şekilde uygulayan ülkeler arasında olması nedeniyle salgın döneminde herhangi bir problemin yaşanması beklenmiyor. Çalışanlara ve yöneticilere süreç hakkında bilgi verildi. Eğitimlerin yürütüldüğü süreç hakkında en iyi hizmetin verilmesi planlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@