Koronavirüsle mücadele her kolda devam ediyor. Her gün yetkililer tarafından yapılan yeni açıklamalar sürece destek olabilmek adına bundan sonraki dönemlerde de sürdürülecek. Virüsle mücadelede sosyal izolasyon, sosyal mesafe ve hijyenin önemi her defasında vurgulanıyor. Bunların dışında hastalığın kolay atlatılması için bağışıklık sisteminin güçlü olması da son derece önemli.

Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafından bağışıklığın günlendirilmesi için koronavirüsle mücadele kapsamında bir balık kampanyası oluşturuldu. Kampanyada balıklar vatandaşlara sadece maliyeti fiyatlarla satıldı. Pek çok vatandaşın taze balık yediği bağışıklık sistemlerine de katkı sağladıkları belirlendi.

Balık Kampanyasının İkincisi Başladı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir, bağışıklığın güçlendirilmesi için bir kez daha kampanyayı başlattıklarını açıkladı. İlk balık kampanyası 3 4 ve 5 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Çipura ve levreklerin maliyetine satışa sunulması pek çok vatandaş tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştı.

Üretici birlikleri ve perakende satıcılar tarafından verilecek destekle birlikte ikinci kampanyanın 15 ile 17 Nisan tarihleri arasında uygulanması bekleniyor. Bu kampanyayla birlikte vatandaşın yeniden balığa doyurulması bekleniyor. Yeni kampanyada son zamanlarda marka haline gelen ve 3 kilonun üzerine olan Türk somonu satılacak. Temizlenmiş ve ayıklanmış olan bütün somon balığının bu süreçte azami fiyatı 31.90 lira olarak belirlendi. Dilimlenmiş olarak satışa sunulacak olan somon balığı ise 39.90 liradan satışa sunulacak.