Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Açıkladı! Çiftçilere 14 Milyon Liralık Destek Ödemeleri Başladı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, organik-organomineral gübre desteği konusunda çiftçilere müjde verdi. Bakan Pakdemirli, çiftçilerin destek ödemelerinin başladığını kamuoyuna duyurdu.

DEVLET DESTEKLERİ 17.05.2020 - 15:57 17.05.2020 - 15:57

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerin uzun süredir beklediği haberi kamuoyuna açıkladı. Bakan Pakdemirli'nin yaptığı duyuruya göre organik-orgaomineral gübre desteği ödemeleri başladı.

Tarım ve Orman Bakanı'nın açıklamalarına göre Türkiye'de 57 şehirde 18.892 çiftçiye 14 milyon 481 bin liralık destek ödemeleri 15 Mayıs Cuma gününden itibaren çiftçilerin Ziraat Bankası hesaplarına aktarılmaya başlandı.

2019 yılında organik-organomineral gübre kullanan çiftçiler destek ödemelerini almaya başlarken konu hakkında Bakan Pakdemirli yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli Türkiye'de toprakların organik yapılarının gelişmesi maksadıyla çiftçilere verilen destek hakkında, “Ülkemizde topraklarımızın organil maddeler açısında daha iyi bir noktaya ulaşması, kimyevi gübre kullanımının yaygınlaşması ve topraklarımızın ülkesel kaynaklardan temin edilen bitki besin maddeleri ile zenginleşmesi için 2019 yılında yeni bir çalışma başlatmıştık. Bu kapsamda normal gübre desteğine ek olarak bu gübrelerden kullanan çiftçilerimize dekar başına 10 TL destek ödemesi yapılması başladı.” dedi.

ÇİFTÇİ DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

Ödemeler hakkında da bilgi veren Bakan Pakdemirli, “Organik-organomineral gübre destek ödemelerine 15 Mayıs itibariyle resmen başladık. İşlemleirni tamamlayan 57 ilde bu ödemeler yapılıyor. Toplamda 18.892 çiftçimize 14 milyon 481 bin liralık ödeme yapacağız. Birkaç gün içerisinde bu ödemeler tamamlanacak. Çitfçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com