Tarım Bakanı Büyük Müjdeyi Duyurdu! İŞKUR Üzerinden Sınavsız, Mülakatsız, Noter Kurasıyla 826 İşçi Alımı Yapılacak

Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı için bekleyişleri süren vatandaşlara Tarım ve Orman bakanı Bekir Pakdemirli'den büyük müjde geldi. Bakan Bekir Pakdemirli katılmış olduğu bir televizyon programında yaptığı açıklamada bakanlık olarak işçi alımı yapacaklarını ilan etti.

İŞ İLANLARI 26.11.2020 - 14:25 26.11.2020 - 14:25

Türkiye'de isşiz vatandaşların hemen hemen tamamı bir kamu kurumunda işe girerek işsizlik sorunlarını kökünden çözmek istiyorlar. Bu nedenle kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel alımları çok yakından takip ediliyor. Vatandaşlar kamu personeli alım ilanlarını beklerlerken müjdeli haberi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu.

TARIM BAKANI MÜJDEYİ DUYURDU!

Bir televizyon programında canlı yayın konuğu olan Bakan Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 826 işçi alımı yapacaklarını açıkladı. Bakanlık olarak personel alımı yapılıp yapılmayacağına dair kendisine sorular soruya cevap veren Bakan Pakdemirli, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak son iki yıl içerisinde 12.000 personel alımı yaptık. Gönül isterdi ki daha çok imkanımız olsun ve çalışan sayımızı daha fazla arttıralım. Ancak imkan doğdukça ihtiyaçlarımıza göre alım gerçekleştiriyoruz. Yine de personel alımı yapıyoruz. Ancak parça parça aldığımız hiç alım yapılmıyor gibi yanlış bir algı oluştu.” dedi.

2019 ve 2020 dönemlerinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın personel alım rakamlarını veren Bakan Bekir Pakdemirli, “2019 ve 2020 yıllarında parça parça kaç personel almışız? Net rakamları vereyim onun üzerinden konuşalım. Tarım ve Orman Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere veteriner, ziraat mühendisi ve tarım işçisi olarak 2.419 kişi, Orman Genel Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere mühendis ve işçi kadrolarında 6.090 kişi, Devlet Su İşleri'nde görevlendirilmek üzere 535 kişi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere 100 kişi, Toprak Mahsulleri Ofisi'nde görevlendirilmek üzere 231 kişi, Çaykur'da görevlendirilmek üzere 911 kişi, TİGEM'de görevlendirilmek üzere 496 kişi, Tarım Kooperatiflerinde görevlendirilmek üzere 810 kişi ve Et ve Süt Kurumu'nda görevlendirilmek üzere 115 kişi işe alınmış. Bu hesaplamayla toplamda 11.717 personel alımı yapmışız. Bu aslında az bir rakam değildir.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarını sürdüren Bakan Bekir Pakdemirli, “Tarım ve Orman Bakanlığı'nın toplam personel sayısı 140.000'dir. Biz 12.000 kişiyi işe almışız. Oranlarsak bu ciddi bir orandır. Ancak biz ihtiyaç oldukça ve imkan doğdukça personel alımı yapacağız.” şeklinde konuştu.

SINAVSIZ, MÜLAKATSIZ, NOTER KURASIYLA 826 İŞÇİ ALIMI YAPILACAK!

Yeni personel alım müjdesi de veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “İlk defa burada açıklayalım vatandaşlarımıza müjde olsun. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak 826 işçi alımı yapacağız. Kısa sürede ilgili iş ilanını yayınlayacağız. Bu yeni personeller kadrolu tarım işçisi olacaklar. Alımlar İŞKUR üzerinden kurayla yapılacak. Kimseye iltimas olmayacak noter kurası ile işe yerleşecek olan vatandaşlarımız belirlenecek. Ne sınav olacak ne de mülakat olacak. Yakın zamanda gereken resmi duyuruyu yapacağız.” dedi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@