Kasım ayının sonlarına doğru peş peşe yayınlanmaya başlanan kamu personel alımı ilanları, aralık ayı itibari ile hız kazandı. Yeni döneme ilişkin kadro tespitlerinde bulunan kamu kurumları, 2023 yılına girmeden önce Resmi Gazete’de personel alımı ilanlarını yayınlamaya başladı. Böylelikle yeni döneme eksiksiz bir kadro ile girmeyi hedefleyen kamu kurumları, devlet bünyesinde istihdam edilmenin hayalini kuran vatandaşların da umutlanmalarını sağladı.

Resmi Gazete’de personel alımı ilanını yayınlayan son kamu kurumlarından birisi de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü oldu. Merkez teşkilatında, tek kadroda sözleşmeli personellerin istihdam edileceğini ifade eden kamu kurumu, detayları ilgili adaylar ile paylaştı. 

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI İLANI ARALIK 2022

tapu-ve-kadastro-genel-mudurlugu-personel-alimi-ilani-koruma-ve-guvenlik-gorevlileri-alinacak

KPSS şartı yok! İŞKUR en az ilkokul mezunu 24 bin 884 personel alımı yapacak! KPSS şartı yok! İŞKUR en az ilkokul mezunu 24 bin 884 personel alımı yapacak!

2011 yılında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlanan ve o günden bu yana ilgili bakanlık bünyesinde hizmet veren Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıktı. Söz konusu ilanı ile devlet bünyesinde istihdam edilmenin hayalini kuran adayların dikkatlerini çekmeyi başarmış olan kamu kurumu, detayları paylaştı. 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan personel alımı ilanında, Ankara’da görevlendirilmek üzere 59 sözleşmeli personele ihtiyaç duyulduğu bilgisi yer aldı. Kamu kurumu yeni personellerin koruma ve güvenlik görevlisi olarak istihdam edileceklerini açıkladı. 

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Ankara merkezinde görevlendirilmek üzere toplamda 59 koruma ve güvenlik görevlisini bünyesine dahil edeceğini duyurmuş olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, aday başvurularının henüz kabul edilmeye başlanmadığını ifade etti. Başvuru yapacak olan adayların ilanda belirtilmiş olan genel ve özel şartları sağlamaları gerektiğini belirten kamu kurumu, ayrıca adayların KPSS’nin ilgili puan türünden geçerli bir puan almış olmaları gerektiğini de vurguladı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü aday başvurularının 26- 31 Aralık 2022 tarihleri arasında e- devlet sistemi Kariyer Kapısı ekranı üzerinden kabul edileceğini ifade etti.