Ana Sayfa EKONOMİ Tanzimde Bakliyat Dönemi Resmen Başladı

Tanzimde Bakliyat Dönemi Resmen Başladı

Tanzim satışlarında resmen bakliyat satışı da başladı. Bakan tanzim ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

5
0
Paylaş

Tanzim satış noktalarında resmen bakliyat satılmaya başlandı. Tanzim noktalarında nohut mercimek ve birçok bakliyat türü satılmaya başlandı. Nohut beş buçuk mercimek dört buçuk pirinç ise 6 TL olarak satışa çıktı.

Bu arada bakan pakdemirli ise sebze ve meyve satışlarının tanzim satışları en fazla 15-20 gün ihtiyaç duyduklarını söyledi. Tarım ve orman Bakanı Bekir pakdemirli tanzim de bakliyat satışının resmen başladığını duyurdu. Pakdemirli nohut 5 buçuk lira mercimek 4 buçuk lira pirinç de haftaya kilosu 6 liradan satışa çıkacak.” şeklinde açıklama yaptı. Sebze ve meyve tanzim satışlara en fazla 20 gün kadar da ihtiyaçlarını olduğunu söyleyen pakdemirli ondan sonrasında ise gelecek taleplere göre kararlar alacağız açıklamalarında bulundu.”

Kooperatiflere yönelik düzenlemeler yapılacağını söyleyen pakdemirli kooperatif depo sistemimiz çok dağınık diğer üretmiyor. En genç yılın 2. yarısı bir düzenleme gelecek. 15 bine yakın kooperatif var bunlarda para ve Euro gibi değerler üretmiyor. Bir sürü Bosch kooperatif var bu konulara da el atacağız. Açıklamalarında bulundu.

pakdemirli Et ve süt kurumunun 6 aydır et ithalatı yapmadığına dikkat çekerek Türkiye’nin et stokları şu an için yeterli Et ve Süt Kurumu deposunda 50.000 tona yakın et var. Türkiye’nin bu alanda kısa vadede herhangi bir sıkıntısı yok ihtiyaç gerçekleşirse tekrardan et ithalatı yapmayı gündemimize getirebiliriz açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here