Ana Sayfa EKONOMİ Tanzim Satışlarında Planlama Hazır

Tanzim Satışlarında Planlama Hazır

Tanzim satışları en az 2.5 ay devam edecek. Duruma göre tanzim satışları sürekli olarak halka hizmet verecek.

6
0
Paylaş

Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz “iki buçuk aylık tanzim satışlarının planlamasının hazır olduğunu söyledi. Poyraz tırlarımız çalışmaya 7/24 devam ediyor. Açık kalan ürünlerin gelmesi ile beraber ürünlerimiz de bolluk oluşmaya başlayacak. Bu bolluk fiyatlardaki gevşemeyi de birbirini beraberinde getirecek.”

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurmuş olduğu vatandaşa uygun Gıda ulaşmasını sağlayacak tanzim satışlarla ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Tanzim satışlara İstanbul’da Ankara’da start aldı vatandaşlar tanzim satışlara çok yoğun ilgi gösteriyor tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz da iki günde 300 ton ürün aldık ancak devamı geliyor. İki buçuk aylık bir planlama yaptık tüketicinin taleplerine göre satışlarımız devam edecek.

2.5 Aylık Planlama Yapıldı

Tanzim satışlarının yapılmasının tüketiciye uygun fiyatlarla sebze ve meyve yedirebilmek olduğunu aktaran Fahrettin Poyraz “tanzim satışlarındaki esas vurgunun 2019-2020 planlamak ve piyasa aktörlerinin üreticiler olarak taahhüt etmek olduğunu söyledi. Zincir marketler kooperatifler olarak masaya oturup 8 ay boyunca akıllıca bir çalışma yapmak ve elimizden geldiği sürece tüketiciye uygun satışını gerçekleştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Tarım Kredi olarak 8 milyonluk alın yaptıklarını söyleyen Poyraz Bu yıl hedef 1,2 milyar ile 1,5 milyar arasına bir limit koyduk. Tanzim satışlar ile ilgili iki buçuk aylık planımız var. Ancak talimat gelirse tanzim satışlarını yılsonuna kadar devam etmesi muhtemel görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here