Ana Sayfa EKONOMİ Tanzim Satışlar Vatandaşı Rahatlattı

Tanzim Satışlar Vatandaşı Rahatlattı

Tanzim satışlar vatandaşı rahatlattı. Süper marketler tanzim satışların ardından fiyatları aşağıya çekti.

10
0
Paylaş

Vatandaşa ucuz sebze ve meyve yedirmek adına tanzim satış noktaları kurulmuş ve fahiş fiyatla mal satan zincir marketler ve komisyoncuları önüne geçilmeye başlanmıştı. Marketlerde fiyatlarını tanzim seviyelerine kadar çekmeye başardı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan tanzim satış noktalarına halk çok fazla destek veriyor.

Artan maliyet bahanesi ile beraber sebze ve meyve her geçen gün zam yapılıyor. Bunların önüne geçebilmek için Başkan Recep Tayyip Erdoğan talimat vermiş ve halka açık alanlarda tanzim satış noktaları kurulmuştu. Tanzim satış noktalarının başlamasından itibaren çok az bir süre geçse de büyük marketler A101 Bim Migros gibi taze sebze ve meyve satan marketler satış fiyatlarını tanzim satış noktalarının ki kadar çekmeyi başardı.

Büyük Marketler İndirim Yapıyor

Marketler müşteri kaybetmemek adına indirim yapmaya başladı çok sayıda market soğan patates salatalık domates ve patlıcan satışlarında indirim yapmaya başladı.

Ayrıca Marketler içerisinde kampanyalarda düzenleniyor bazı süpermarketler sebze ve meyve alımlarında kota miktarı koydu. Ayrıca İstanbul’daki Süper marketlerde yüzde 20 ila 30 arasında indirimlerin olduğunu söylemekte yarar var ilerleyen günlerde fiyatların çok da aşağıya çekilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here