Ana Sayfa GÜNDEM Tanzim Satış Noktaları İle İlgili Önemli Bilgiler

Tanzim Satış Noktaları İle İlgili Önemli Bilgiler

Tanzim satış noktalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yapılan araştırmalara göre tanzim satışları ilerleyen günlerde artacak.

6
0
Paylaş

Tanzim satış noktalarının hizmete girmesi ile beraber vatandaşlar tanzim satış noktası nedir ve nerelerde kuruluyor? Gibi bilgileri araştırmaya başladılar. Bu haberimizde tanzim satış noktaları ile ilgili bilmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Hükümet artan gıda fiyatlarına önlem olarak tanzim satış noktalarını açmaya başladı. Bu Pazartesiden itibaren tanzim satış noktaları hizmete girdi tanzim satış noktaları büyük bir tartışmaya konu olsa da ilk günden itibaren oldukça fazla ilgi görmeye başladı. Açılması ile beraber insanların kafasında tanzim satış noktaları ile ilgili birçok soru işareti oluştu. Tanzim satış ne demek ve ne için kuruldu gibi soruları birbirlerine sormaya başladılar.

Hangi Şehirlerde Var?

Tanzim satış noktaları İstanbul’da 50 Ankara’da ise 15 farklı noktada hizmete açıldı. Tanzim satış noktaları Ankara da sabah 10 akşam 2 saatlerinde İstanbul’da Haftanın 7 günü 10 ile 19.00 arasında hizmet gerçekleştiriyor. Tanzim satış noktalarında kredi kartları da geçerli olacak domates, salatalık, ıspanak, patates, soğan, patlıcan ve biber gibi sebze türleri satılıyor.

Tanzim satış noktalarına gelen vatandaşların en fazla 3 kilo alma hakkı bulunuyor. Bu konuyla alakalı Recep Tayyip Erdoğan 5 Şubat’ta AKP grup toplantısında domates bibere kadar çok sayıda sebze ve meyve türüne fiyatlarda ayar çekme konusunda karar aldıklarını ve bunu faaliyete dönüştüreceklerini söylemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here