Ana Sayfa GÜNDEM Suriçi Millet Bahçesi Olacak

Suriçi Millet Bahçesi Olacak

Suriçi millet bahçesi olacak. AK Parti’den Fatih Belediye Başkanı Adayı olan Mehmet Ergün Turan açıkladı.

8
0
Paylaş

AK Parti’den Fatih Belediye Başkanı Adayı olan Mehmet Ergün Turan yapmış olduğu açıklamasında genellikle Tarihi Yarımada olarak adlandırılan Yedikule’den Topkapı’ya kadar uzanan Suriçi’ne millet bahçesi yapacaklarını açıkladı. Turan açıklamasında Fatih’in sahip olduğu tarihi özelliklerine de uygun bir şekilde millet bahçesi yapılacağını belirtti.

Millet bahçesinin kısa süre içerisinde Fatih’in sur dibinden başlanarak bütün alanlarda tamamen yeni bir belediyecilik anlayışının devreye sokulacağını açıkladı. Önümüzdeki yıllarda ise Fatih, İstanbul’da en konforlu, güvenli ve sosyal ilçeler arasında yer alacak. Bu noktalardaki bütün sorunların çözülmesi sağlanacak.

Turan projeyle ilgili yapmış olduğu açıklamasında Topkapı’dan Yedikule’ye kadar olan suların kapsamında yapı yasağı olan bir alan olduğunu, yapı yasaklı şekilde izah edilen bu bölümün ve bu bölgede yer alan özel mülkiyetin olduğu yerlerinde bulunduğunu belirtti. Yeni dmnemde burada yer alan bütün çalışmaların tamamlanarak Topkapı’dan Yedikule’ye kadar olan surun dibindeki sur bandının açılacağını ve buranın halka açık bir hale getirileceğini açıkladı.

Alanın reaktif bir alan olacağını belirten Turan, burada herhangi bir yapı olmayacağını belirtirken bunun yanı sıra bisiklet yollarının, yürüyüş yollarının olacağını ve Fatih’te bulunan en büyük park olacağını açıkladı. Bu özellikleriyle İstanbul’un içinde yer alan en önemli millet bahçesi olacağınıda belirtti.

Suriçi’ni büyük oranda değiştirecek olan bu proje ise 5 yıl içerisinde tamamen hayata geçirilecek. Parkın tamamlanması ise sosyal yapının değişmesine yardımcı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here