SunExpress İç Hat Seferlerinin Başlayacağı Tarihi Resmen Duyurdu!

Koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt içi ve yurt dışı seferlerinin tamamını iptal eden SunExpress, iç hat uçuşlarıile alakalı olarak resmi açıklama yaptı. Buna göre havayolu şirketi iç hat uçuşlarına 4 Haziran 2020'den itibaren kademeli olarak başlayacak.

İŞ DÜNYASI 25.05.2020 - 11:42 25.05.2020 - 11:42

Türkiye'de koronavirüs salgınının kontrol altına alınmaya başlamasının ardından hayatın normalleşmesine yönelik adımlar teker teker atılıyor. Şu anda uçak seferlerinin yeniden başlamasının planları yapılıyor.

Havayolu şirketleri iç hat ve dış hat seferlerini daha önce koronavirüs nedeniyle defalarca iptal etmişlerdi. Şimdi ise gereken önlemler alınarak iç hat seferlerinin başlayacağı müjdesi vatandaşlara veriliyor.

4 HAZİRAN'DA İÇ HAT SEFERLERİ BAŞLIYOR

THY geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile iç hat seferlerinin 4 Haziran'da başlayacağını ilan etmişti. Bugün ise aynı doğrultuda açıklama SunExpress'ten geldi. SunExpress gereken tedbirleri alarak 4 Haziran'dan itibaren iç hat seferlerine başlayacak.

SunExpress CEO'su Max Kownatzki konu ile alakalı olarak bir açıklama yaparak, “Türkiye'de seyahat kısıtlamalarının 3 Haziran 2020 tarihinde kaldırılacağını düşünüyoruz. Biz uçaklarımızı daha sağlıklı ve güvenli bir hale getirmek için yoğun bir gayret içindeyiz. Eğer planlamalarda bir dğeişiklik yapılmaz ise 4 Haziran'dan itibaren iç hat seferlerine başlayacağız.” dedi.

SunExpress tarafından yapılan bilgilendirmede ise uçak seferlerinde alınacak tedbirler kamuoyuna açıklandı. Koronavirüs önlemlerinden taviz vermeyeceklerini duyuran SunExpress'in tedbirlerişu şekilde:

-Tüm uçuşlarda yolcular ve uçuş ekipleri maske takmak zorundalar

-Tüm uçuşlarda yolculara dezenfektan mendil dağıtılacak

-Uluslar arası kuruluşlarca kabul edilmiş dezenfeksiyon işlemleri tüm uçaklarda mütemadiyen yapılacak.

-Tüm uçaklarda bulunan HEPA filtreleme sistemi ile hava her üç dakikada bir temizlenecek.

-İç hat seferlerinde HES kodu olmayan yolcular uçaklara kabul edilmeyecek.

Öte yandan SunExpress, dış hat seferlerine Haziran ayının ortasından sonra başlayacak. Bu seferlerin başlaması için Türkiye ile diğer devletlerin karşılıklı anlaşmalarına göre planma yapılacak.

isbilgisi.com