Türk siyasetinin yeni pğolemik konularından olan Yılmaz Özdil ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki sert açıklamalar hız kesmeden devam ediyor. Yılmaz Özdil, Süleyman Soylu'nun yılbaşı akşamı sınır bölgesinden bir kalekolda yerde oturup yemek yerken çekilmiş fotoğraflarını orada masa yok mu diyerek eleştirmişti. Bu sözler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Yılmaz Özdil'i “PKK yardakçısı” olarak nitelendirmişti.

SÜLEYMAN SOYLU'YU ÇOK SEVER, TAKDİR EDERİM!

Bakan Süleyman Soylu'nun sözleri üzerine bir açıklama yapan Yılmaz Özdil, “Bana 'PKK yardakçısı' diyor. Ayrıca, 'İt ürür kervan yürür' diyerek it olduğumu söylüyor. Ben Süleyman Soylu'yu çok sever, takdir ederim. Türkiye'deki politikacı seviyesinin sözlük karşılığıdır kendisi. Bu yaptığı açıklamalardan da açıkçası çok memnun oldum. Bu arkadaş daha önce de “Tayyip Erdoğan'ın hurdasını çıkaracağım”, “Bu AK Parti gırtlağına kadar yolsuzluğa batmış bir partidir” dedi ve sonra gitti o partide genel başkan yardımcısı oldu. Şimdi de İçişleri Bakanlığı yapıyor. Bugün bana PKK'lı diyor ama yarın Türkiye'nin en başarılı gazetecisi Yılmaz Özdil'dir diyebilir.” dedi.

Yaşanan tartışmanın kaynağını da açıklayan Yılmaz Özdil, “Bir fotoğraf paylaştılar kalekolda, yerde oturmuş yemek yiyorlar. Afiyet, bal, şeker olsun bir şey dediğimiz yok. Sadece ben değil çok sayıda sosyal medya kullanıcısı neden yerde yemek yiyorsunuz orada masa yok mu diye sordu. Ben de aynı soruyu sordum bana PKK'lı dedi. Biz ne sorduk o ne yanıt veriyor? Durum tamamen bundan ibaret.” ifadelerini kullandı.

BİR BAKAN BU KADAR TERMİNOLOJİ HATASI YAPMAZ!

Açıklamasını sürdüren Yılmaz Özdil, “Bana attığı mesajda Belbuka üstü yazmış. Bakın bunu bir İçişleri Bakanı yazıyor. Oranın ismi Belbuka değil Berbuka'dır. Ayrıca bulundukları yere üst değil üs derler. Üst bölgesi diye bir şey yoktur. Sayın Süleyman Soylu yanındakileri gözden geçirmelidir. Bir bakan bu kadar terminoloji hatası yapmaz.” şeklinde konuştu.

SÜLEYMAN SOYLU ÖZÜR DİLEMELİ!

“İçişleri Bakanı beni şimdi iyi dinlesin” diyen Yılmaz Özdil sözlerini, “Şimdi ben İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya üç imzalı kitap göndereceğim. Bunların ilki Koray Gürbüz'ün Kahraman Türk Askeri isimli kitabı olacak. Bu kitabın yayınlanmasını ben sağladım ve kitabın adını da ben koydum. Bu kitap 14 yerinden vurularak 2 defa gazi olan bir astsubayımıza aittir. Terörle mücadelede uzuvlarını kaybetmiş kahraman gazilerimizin öyküleri anlatılıyor kitapta. İkinci kitap ise Mehmet Gençer'in Ecelin Tahtı kitabıdır. Mehmet Gençer kimdir? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun üyesi olduğu hükümet tarafından ilk defa hapse mahkum edilen şehit babasıdır, şehit amcasıdır. Üçüncü kitap ise Er Mektubu Görülmüştür kitabıdır. Balyoz mağduru Türk subaylarına Türk milleti tarafından gönderilen mektupların derlenmesiyle oluşturulmuş bir kitaptır. Bu kitap Sayın Süleyman Soylu, FETÖ televizyonunda Fethullah Gülen'e övgüler düzerken bu hain örgütün kumpasıyla Balyoz mağduru olan kahraman Türk subayları tarafından yazıldı. Süleyman Soylu sadece benden değil bu kitaplardaki gazilerden, mağdur olan subaylardan, hapis yatan şehit babasından da özür dilemelidir.” şeklinde sürdürdü.

BİZİ KORUMAKLA GÖREVLİ ADAM BİZİ TEHDİT EDİYOR!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisini tehdit ettiğini söyleyen Yılmaz Özdil, “Ben sürekli tehdit alan bir gazeteciyim. Normal şartlarda benim valiliğe başvurarak koruma talep etmem gerekir. Şimdi ben valiliğe başvurup beni tehdit eden adamdan koruma mı isteyeceğim? Böyle bir fıkra olabilir mi? Korktuğum filan yok yanlış anlaşılmasın. Bu tehditler bana vız gelir tırıs gider. Ben bir gerçeği söylüyorum. Bizi korumakla görevli olan adam bizi tehdit ediyor. İti ürür kervan yürür meselesine de gelecek olursak kimsenin şüphesi olmasın. Bizim kervanımız 19 Mayıs'ta yola çıktı ve ilelebet de yürüyecektir.” dedi.

isbilgisi.com