Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylarda ön saflarda yer alarak protestoculara destek veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada “DHKP-C militanıdır kendisi” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler üzerine yine dün Canan Kaftancıoğlu bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu iddiasını ispat etmesini istemiş ve kendisi ile hukuk önünde hesaplaşacağını ilan etmişti.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SOYTARISIDIR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Canan Kaftancıoğlu arasındaki bu gerginliğe bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya üzerinden çok sert bir giriş yaptı. Canan Kaftancıoğlu'nun terör örgütleriyle ilişkisi birisi olduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Canan Kaftancıoğlu denen şahıs terör örgütlerinin soytarısıdır. CHP'nin İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK7KCK ve MLKP terör örgütlerinin elemanıdır. Hatta kendisi DHKP-C ve PKK/KCK propogandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas no'lu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay hapis cezası almıştır.” dedi.

Canan Kaftancıoğlu hakkındaki sert sözlerini devam ettiren Bakan Süleyman Soylu, “Canan Kaftancıoğlu MLKP'nin sözde kurucu liderlerinden Hasan Ocak'ı, PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ı ve DHKP-C'li Ebru Timtik'i kendisine lider yapmıştır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan daha sert bir şekilde açıklama yapan Bakan Soylu için Canan Kaftancıoğlu'nun nasıl bir yaklaşım göstereceği ise merak konusu oldu. Boğaziçi Üniversitesi olayları sonrasında gerginleşen siyaset atmosferinin varacağı nokta ise vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor.

isbilgisi.com