Ana Sayfa DÜNYA Sudan’da Acı Haber 21 Kişi Vefat Etti

Sudan’da Acı Haber 21 Kişi Vefat Etti

Sudan da 21 kişi hayatını kaybetti 153 yaralı var.

15
0
Paylaş

Sudan da 4 günlük bilançonun sonucu ağır oldu. Devam eden gösterilerde 21 kişi hayatını kaybetti.  Başkent Hartum’da gelişen olaylarda ordu karargahı çevresinde cumartesi gününden bu yana toplamda 21 kişi öldü.

Sudan’ın başkenti hartum’da ulusal Ordu Merkez yerleşkesi çevresinde çok sayıda gösteri düzenlendi ve bu gösterilerde 5 Asker olmak üzere toplamda 21 kişi hayatını kaybetti.

Muallim sudan Merkezi Doktorlar komitesi sosyal medya aracılığıyla bir açıklama yaptı. hortumdaki Ordu karargah çevresinde cumartesi gününden bu yana saldırılar düzenlendiğini ve yaşanan saldırılardan dolayı 5 asker toplamda 21 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. ayrıca güvenlik güçlerinin müdahalesi Sonrasında da 153 kişinin yaralandığı açıklandı.

Yaralıların bazılarının durumunun oldukça ciddi olduğu ve ölü sayısının artmasından endişe duyulduğu açıklandı. Hartum da toplanan göstericiler cumartesi gününden bu yana Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir’in istifa etmesi yönünde sloganlar atıyor. sudan’da birçok insan hayatın çok pahalı olduğunu düşünüyor ve Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir’in bir an önce istifa etmesini istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here