Her ay olduğu gibi bu ay da TÜİK tarafından yapılan açıklamalar ile fiyatı en çok artan ve azalan ürünlerin listesinin yayımlandığı öğrenildi. Bu listeye göre fiyatlarında en fazla artış görülen ürünlerin sebzelerde yaşandığı, en fazla fiyat düşüşün görüldüğü ürünlerin ise kadın giyimde görüldüğü ifade edildi. Açıklanan veriler hakkında merak edileneler devam ederken çeşitli sektörlerden görülen yüksek fiyat artışları ile birlikte bu artışların Şubat ayı dahilinde yüzde kaçlık bir orana geldiği açıklanmış oldu. 

TÜİK AÇIKLAMA YAPTI! 

Akfen Yenilenebilir Enerji ne zaman halka arz olacak? Akfen Yenilenebilir Enerji ne zaman halka arz olacak?

Yayımlanan verilere göre Şubat ayı için bakıldığı zaman en fazla fiyat artışının görüldüğü ürün bazı bitkiler ve patates haricinde sebzelerde görüldüğü öğrenildi. Bunun yanı sıra da sebzeleri fiyat artışında sırayla, şarap, taze meyveler, alkolsüz içecekler ve konsantre içecekler, dana eti, peynir, okul öncesi eğitim ve ilköğretim, tereyağı, orta öğretim, likit hidrokarbonlar oldu. Aylık değişimleri ise liste halinde oranları ile birlikte verildi. 

FİYATI EN FAZLA DÜŞEN ÜRÜNLER BELLİ OLDU! 

Konu hakkında yapılan açıklama ile birlikte fiyatı artanların yanı sıra fiyatı düşen ürünlerin listesinde ilk sırada kadın giyim geldi. Bununla birlikte kadın giyim ürünlerini veri işlem ekipmanları, çocuk giyimi, mücevheratlar, saat ve kol saatleri, erkek giyim, şeker, katı yakıtlat, çamaşır makinesi, kurutucu ve bulaşık makinesi, kadın ayakkabısı yer aldı. Listenin sonunda en az fiyat artışı yaşayan ürün ise makarna oldu.