Stratejist Cüneyt Paksoy'dan Altın Piyasası Yorumları! Bugün Altına Yatırım Yapmak Doğru Hamle Olur Mu?

Stratejist Cüneyt Paksoy, altın yatırımı yapanlara uyarılarda bulunarak altın piyasasında yaşanacak gelişmelere yönelik tahminlerini açıkladı. Paksoy, altına yatırım yapanların kazandığını ancak alım için şu an doğru zaman olmadığını söyledi.

EKONOMİ 13.05.2020 - 21:19 13.05.2020 - 21:19

Finans dünyasında son dönemlerde en çok merak edilen konu altın piyasasında fiyatların ne yönde ilerleyeceği oldu. Bu konuda uzmanların düşünceleri her zamankinden daha çok önem kazandı. Stratejist Cüneyt Paksoy, bugün yaptığı değerlendirmelerde altın fiyatlarının bu hafta ve sonrasında yukarı yönlü devam edebileceğini söyledi.

380-390 BANDI GRAM ALTINA YATIRIM İÇİN DOĞRU SEVİYE DEĞİL

Altın piyasasına dair tahminlerini sıralayan Cüneyt Paksoy, “Ons altında yukarı yönlü hareket sürebilir. Gram altın için alım bandı yüksek noktalarda olmamalı. Ancak altına yatırım yapmak isteyenler bunu 350 TL ile 380 TL bandında düşünebilirler. Bugüne kadaryatırım yapanlar kazandı ancak 380-390 bandı yatırım için doğru olmaz.” dedi.

Değerlendirmelerine devam eden Paksoy, “Normal şar çok dışında bir dönemden geçiyoruz. Sahada atılacak adımlar bugün daha çok önem kazandı. Doların yükselmesi ve Türk lirasının değer kaybının sınırlı seviyede kalması için hamleler yapılıyor. Bunların sonuçlarını çok yakından takip etmek gerekir.” ifadelerini kullandı.

ALTINA YATIRIM DOĞRU SEVİYEDE OLURSA KAZANDIRIR

Altın piyasasına yönelik öngörülerini paylaşan stratejist Cüneyt Paksoy, “Altın son dönemlerde hep yukarıya doğru hareket ediyor. Bu hafta ve sonra da bu eğilim devam edecek gibi görünüyor. Zaman zaman geri çekilmeler gerçekleşecektir. Bu noktada doğru seviye yakalanıp yatırım yapılırsa altın yeni yatırımcılara da ciddi bir kazanç getirebilir.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@