Starbucks'dan Son Dakika Açılma Kararı! Türkiye Starbucks Mağazaları Ne Zaman Açılıyor?

Koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye'de kafe ve kıraathane gibi sosyalleşmenin gerçekleştiği tüm alanlar kapatılmıştı. Bu noktada ABD'li kahve zinciri Starbucks müdavimi olan pek çok kişi yeniden kahve zincirinin ne zaman açılacağını merak ediyorlar. Dev kahve zinciri bu süreçte yeni kararlar aldı. Ne zaman açılacak ve nasıl bir önlem uygulanacak?

GÜNDEM 18.04.2020 - 15:13 18.04.2020 - 15:13

Koronavirüs salgını dünyanın her bölgesini etkisi altına almış durumda. Salgını kontrol altına almak için pek çok ülke yeni önlemler açıkladılar. Önlemler kapsamında pek çok kafe ve dükkanın kapatılmasına karar verildi. İnsanların evde kalmaları gerektiğine vurgu yapılan son dönemlerde sosyalleşmenin gerçekleştiği bütün alanlara kapatma kararı verildi.

Dünyanın en büyük kahve zinciri olarak bilinen Starbucks’da bu karardan nasibini oldu. Dünyanın pek çok noktasında şubesi bulunan kahve zincirinin şubeleri bir bir kapandı. Türkiye’de de kapatılan kahve zincirinin pek çok müdavimi bulunuyor. Pek çok kişi ülkede yaşamın ne zaman normale döneceğini ve ne zaman tekrar sokaklara rahtça çıkabileceklerini merak ediyor.

Starbucks ABD’de Bazı Şubelerini Yeniden Açacak!

ABD’de yaşanan salgının kontrolden çıkması ve her gün binlerce ölümün yaşanması tüm dünya basını tarafından endişeyle takip ediliyor. ABD’li kahve zinciri ise bu süreçte ilginç bir karar aldı. Mart ayının ortalarında kapattığı şubelerinden bazılarını bazı bölgelerde tekrar açılmasına karar verildi. Böylece bu süreçte salgının etkileri de yakından takip edilmiş olacak.

Sürecin takip edilmesinin ardından diğer bölgelerde ve ülkelerde bulunan şubelerinin ne zaman tamamen hizmete sokulacağına karar verilmesi bekleniyor. Türkiye’de pek çok kahve sever kahve zincirinin ne zaman açılacağını merak ediyor. Bu noktada ABD’de gerçekleşecek süreç merakla takip ediliyor.

Türkiye’de hükümetin aldığı tedbirlerin süreçle yakından ilgili olduğu bilinirken, yaşanan gelişmelere göre Mayıs ayında önlemlerin gevşetilmesi halinde bazı işletmelerin yavaş yavaş açılabileceği ancak henüz netleşen bir kararın olmadığı ifade ediliyor.

ABD’de kahve zincirinin şubeleri kapatılmasına rağmen bazı şubelerde arabayla eve kahve hizmeti veriliyor. Salgının etkilediği şirkette bu süreçte yüzde 17 oranında bir düşüşün yaşandığı açıklandı.  

isbilgisi.com