Ana Sayfa TEKNOLOJİ Sosyal Medya Uygulamaları Çöktü

Sosyal Medya Uygulamaları Çöktü

Facebook bünyesinde olan 3 sosyal medya uygulaması da çöktü.

12
0
Paylaş

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook bünyesinde yer alan Messenger Instagram WhatsApp tarihindeki en büyük sorunla karşı karşıya kaldı. Milyonlarca kullanıcıyı etkileyen sorun twitter üzerinden de doğrulandı.

Facebook yaptığı açıklamada yaşanan sorunların farkında olduklarını ve çözmek için çaba sarf ettiklerini duyurdu. Saldırı olmadığını doğrulayan Facebook çalışmaların devam ettiğini de tekrarladı. Milyonlarca kullanıcıya hitap eden Facebook Instagram Messenger WhatsApp eş zamanlı sorunlar yaşamaya başladı. facebook’a girişlerde sorunlar yaşanırken Instagram’da sayfalar yenilenmedi. WhatsApp’ta ise fotoğrafta diğer belgelerin gönderiminde de sorunlar yaşandı.

Facebook bünyesinde yer alan platformların tamamına sorunlar yaşanması kullanıcıları da mutsuz etti. facebook Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada Facebook ailesinin uygulamalarına erişim konusunda sorun yaşadığınızın farkındayız sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çaba sarf ediyoruz. Açıklamada sorunu çözmek için çalışmaların devam ettiği ve kesinlikle bir saldırı olmadığı yönünde bilgi geldi.

2018 yılı verilerine göre Facebook Instagram WhatsApp ve Messenger her ay 2,7 milyar kullanıcıya hizmet ediyor. Sorun sadece Türkiye Merkezi değil bütün dünya genelinde yaşandı konuyla alakalı Ulaştırma ve altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da bir açıklama gerçekleştirdi. Facebook Instagram ve WhatsApp üzerinde global bir sorunun ne olduğunu söyleyen Sayan ulusal Siber olaylara müdahale merkezi ekiplerinin bu konuyu yakından takip ettiğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here