Ana Sayfa DÜNYA Sosyal Medya Bağımlısı Canından Oldu

Sosyal Medya Bağımlısı Canından Oldu

Sosyal medya için fotoğraf çekmek istedi hayatını kaybetti.

18
0
Paylaş

Amerika’nın New York şehrinde sosyal medya bağımlısı bir üniversite öğrencisi okulun saat Kulesi’nden düşerek can verdi. Sosyal medya hayatımıza girdiğinden bu yana insanlar farklı noktalarda fotoğraf çekmek için birbiriyle yarışıyor.

Bu çılgınlık kimi zaman tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor. Sosyal medya çılgınlığı ile alakalı son örnek Amerika’da bir üniversitede yaşandı. 22 yaşındaki Fordham Üniversitesi son sınıf öğrencisi Sydney Paige Monfries, New York’u panoramik fotoğraflamak isterken hayatını kaybetti. Polisin elde ettiği bilgiye göre stajyer Fotoğrafçılık yapan üniversite öğrencisi sabaha karşı okulun arkadaşlarıyla birlikte okulun saat kulesine tırmandı.

Gazetecilik bölümünde okuyan Fordham Üniversitesi son sınıf öğrencisi Sydney Paige Monfries, fotoğraf çekmek istediği esnada dengesini kaybetti ve metrelerce yükseklikten aşağıya çakıldı.

Üniversite öğrencisi düşmenin etkisiyle birlikte kanlar içinde yerde kaldı. Arkadaşlarının yardımı ile hastaneye kaldırılan gazetecilik öğrencisi doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı ve vefat etti. Amerika’da yaşanan bu durum sosyal medyanın aslında ne kadar tehlikeli bir boyuta ulaştığını gösteriyor.

İnsanlar fotoğraf çekmek için tehlikeli noktalara tırmanarak ya da izinsiz bu bölgelere ulaşarak fotoğraflar çekebiliyor. 22 yaşındaki üniversite öğrencisi New York’un farklı güzelliklerini sosyal medya hesabında paylaşmak isterken canından oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here