Ana Sayfa EKONOMİ Sosyal Konutlara 590 Bin Kişi Başvurdu

Sosyal Konutlara 590 Bin Kişi Başvurdu

25
0
Paylaş

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 50 konut başvurusu için toplamda 590 binin üzerinde başvuru geldiğini açıkladı. Murat kurum 50.000 sosyal konut projesinin devam ettiğini ve talebin beklenenin üzerinde olduğunu söyleyerek hak sahipleri kurayla belli olacak.

Ancak gelen tüm taleplere göre çalışmalarımız da devam edecek ihtiyacın ve talebin olduğu şehirlerde ilçelerde de aynı çalışmalar yaparak insanları ev sahibi yapacağız. Orta ve dar gelirli vatandaşın ev sahibi olabilmesi için başlatılan proje hakkında açıklamalar yapan Murat Kurum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile birlikte böyle bir projeye başladıklarını ve 50 bin sosyal konut gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Murat Kurum Sosyal Konut’ta başlattıkları kampanya ile birlikte 5 yılda 250000 konut projesi hedeflediklerini 50 bin başta olmak üzere ilerleyen dönemde 5 yılda 250000 konut hedefini gerçekleştirmek istiyoruz. Vatandaşlarımıza 2 artı 1 artı 3 artı 1 konut seçenekleri ile birlikte kira öder gibi ev sahibi olma şansı veriyoruz.

Başvurular için son tarih 19 Nisan başvuruların bitmesinin ardından 100 gün içeri ihalesi yapılacak ve sosyal konutların inşaatına başlanacak. Ayrıca TOKİ ödemeleri devam eden 210 bin vatandaşın borcunu 19 Nisan’a kadar ödemesi durumunda 100 de 22 indirim alacağını aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konutu olmayan alt gelir grubu kimse kalmasın diye vatandaşlarımız için yaptığımız kampanyalar devam edecek açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here