Ülke sınırları içerisinde yaşayan milyonlarca vatandaşa çok çeşitli kategoriler altında hizmetler sunan kamu kurumlarından birisi olan Sosyal Güvenlik Kurumu, eksik kadrolarını belirleyerek yeni bir personel alımı ilanı düzenledi. Söz konusu eksik kadrolarını tamamlayarak 2023 yılına tam kadro ile başlamak isteyen kamu kurumu, detayları paylaştı.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenmiş olan aralık ayı personel alımı ilanında, adayların bir yazılı sınava tabi tutulacakları bilgisi yer aldı. Yazılı sınavı başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar arasından kurum kadrosuna müfettiş yardımcılarının dahil edileceğini ifade eden Sosyal Güvenlik Kurumu, ilana ilişkin bilinmesi gerekenleri paylaştı.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI ARALIK 2022

sosyal-guvenlik-kurumu-baskanligi-ilana-cikti-30-mufettis-yardimcisi-alinacak-son-basvuru-tari (2)

2023 yılına giriş yapmadan önce kadrosunu tamamlamak isteyen kamu kurumları arasında yerini alan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, eksik kadro tespiti yaparak yeni bir personel alımı ilanı düzenlediğini duyurdu. Yazılı sınav ile personel istihdamlarının gerçekleştirileceğini ifade eden Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, farklı mezuniyetlere sahip toplamda 30 kişinin müfettiş yardımcısı olarak görev yapacağını bildirdi. 

18 yaşından büyükler dikkat! KPSS şartsız İŞKUR TYP personel alım ilanları yayımlandı! 18 yaşından büyükler dikkat! KPSS şartsız İŞKUR TYP personel alım ilanları yayımlandı!

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Yazılı sınav tarihlerini 4- 5 Mart 2023 olarak açıklayan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, ilgili sınava 30 Aralık tarihine kadar e- devlet sistemi Kariyer Kapısı ekranı üzerinden online olarak başvuru yapılabileceğini belirtti. Kamu kurumu sınava girmek isteyen adayların sağlamaları gereken başlıca şartları şu şekilde belirledi:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yazılı olan şartları sağlıyor olmak
  • 1 Ocak 2023 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Siyasal bilgiler, hukuk, işletme, iktisat, iktisadi ve idari bilimler, diş hekimliği, tıp, eczacılık fakültesi, sosyal hizmetler, sağlık yönetimi, sağlık idaresi, matematik, aktüerya, istatistik, sigortacılık, bankacılık, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği, elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak
  • 2021 ve 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS’nin P48 puan türünden en az 80 puan almış olmak
  • Devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • Diğer özel şartları sağlıyor olmak